Facebook Google+ Twitter

Kupieckie Domy Towarowe zagoszczą na Pradze

Po likwidacji hal kupieckich na Placu Defilad, sprzedawcy z KDT zawiesili swoją działalność. Po prawie dwóch latach kupcy przenoszą się na Pragę Północ. Handel ruszy ponownie na początku 2012 roku.

 / Fot. Hiuppo, GNU C.C 3.0Handlowcy z Kupieckich Domów Towarowych musieli "wynieść się" ze swoich stoisk położonych na Placu Defilad już prawie dwa lata temu. Blaszak przy Pałacu Kultury i Nauki został rozebrany, a na jego miejscu powstać miało Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Po likwidacji hal KDT w centrum miasta, kupcy nie wznowili oficjalnie swojej działalności. Jak podaje jednak tvnwarszawa.pl, część sprzedawców przeniesie się do nowego budynku na Pradze-Północ. Obiekt znajduje się między rondem Starzyńskiego, a zakładami FSO. Już od początku 2012 roku kupców spotkać będzie można w wydzierżawionej hali, tuż obok sklepów meblowych i budowlanych.

CCD czyli KDT2. Wielkie otwarcie!

Wiesław Nabrdalik z zarządu KDT mówi, że na razie podpisana została promesa umowy o dzierżawę z właścicielem budynku. Z kolei jeden z kupców, Stanisław Powałka, zaznacza, że KDT nie zrezygnuje z planów budowy własnych hal. Niestety, na razie nie pozwalają na to finanse spółki. Zarząd zdecydował się więc na wynajem, by nie stracić dotychczasowych klientów.

Już teraz wiadomo, że część kupców zrezygnuje z oferty dzierżawy stanowisk w budynku przy ul. Jagiellońskiej. Głównym powodem odmowy są wysokie ceny za wynajem. Za metr kwadratowy powierzchni sprzedawca będzie musiał zapłacić aż 190 zł. Dom handlowy przy Jagiellońskiej będzie konkurencją dla centrum handlowego Marywilska 44, gdzie działają kupcy ze zlikwidowanego Jarmarku Europa.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

lol
  • lol
  • 25.05.2011 08:58

Przykro mi to mówić ale nie ma takiego ronda w Warszawie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.