Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1086 miejsce

Kupno mieszkania pod wynajem jako bezpieczna inwestycja kapitału

Sposobów lokowania kapitału w celu jego pomnożenia jest wiele. Kupno mieszkania pod wynajem to jedna z bezpieczniejszych form inwestowania pieniędzy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze nieruchomości?

Kupno mieszkania pod wynajem jako bezpieczna inwestycja kapitału / Fot. Karpatia NieruchomościJeśli zależy nam na długoterminowym zysku, warto rozważyć kupno mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Już od kilku lat jest to najpopularniejszy sposób na pomnożenie kapitału. Do listy zalet tego sposobu inwestowania należy przede wszystkim bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie to pewny sposób na zarobek. Wysokość zysku, jaki można osiągnąć w ten sposób może być nieporównywalnie wyższa od wysokości zysku z innych form umożliwiających pomnażanie kapitału – np. lokat bankowych. Największy popyt na mieszkania pod wynajem jest w dużych miastach. Ogromną grupą docelową są studenci, którzy idąc na studia poszukują lokum do wynajęcia. Z tego względu mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie cieszą się dużą popularnością wśród osób, które kupują je z myślą o wynajmie.


W jakie mieszkania inwestować?


Mieszkania, na które jest największy popyt są bezpieczną inwestycją i zwracają się najszybciej. Do najczęściej poszukiwanych mieszkań należą te o nie dużych metrażach (do 50 mkw). Jeżeli zależy nam na długoterminowym zarobku, dobrze jest brać pod uwagę mieszkanie dwupokojowe, najlepiej z oddzielnymi pokojami. Mieszkania z pokojami przechodnimi są mniej funkcjonalne i nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem najemców. Istotnym czynnikiem jest również lokalizacja nieruchomości. Największe wzięcie mają mieszkania ulokowane w centrum miasta. Jeśli nabywamy nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji, możemy liczyć na wzrost jego wartości w długim terminie. Nieruchomości w centrum są najchętniej poszukiwane, dlatego znacznie łatwiej jest znaleźć najemcę. Jeśli planujemy wynajem studentom, to mieszkanie na sprzedaż w Rzeszowie ulokowane w centrum miasta będzie miało największy popyt.

Komu będziemy wynajmować?


Kluczową kwestią, którą należy przemyśleć zanim wybierzemy nieruchomość na wynajem, jest grupa odbiorców, dla której nasza oferta będzie skierowana. W Rzeszowie potężnym targetem są studenci. Do zalet wynajmowania mieszkań studentom należy fakt, że przy ewentualnym zerwaniu umowy najmu można stosunkowo szybko znaleźć nowego. Ponadto, studenci nie mają wygórowanych oczekiwań względem wynajmowanego mieszkania, dlatego nie musimy inwestować dużych sum w remont czy odświeżenie mieszkania.

Rynek pierwotny czy wtórny?Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kupno mieszkania pod wynajem, jest szukanie nieruchomości na rynku wtórnym. Takie nieruchomości są tańsze od mieszkań nabywanych na rynku pierwotnym, wymagają mniejszych nakładów finansowych na odświeżenie, a szansa, że znajdziemy najemcę jest wyższa, ponieważ koszt wynajmu ze względu na standard nieruchomości będzie znacznie niższy. Mieszkania o wysokim standardzie kupione na rynku pierwotnym mogą co prawda dać większy zysk, ale ze względu na wyższą cenę, znalezienie najemcy, nawet poprzez biuro nieruchomości Rzeszów może być znacznie trudniejsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.