Facebook Google+ Twitter

Kupując tanią drukarkę zapłacisz więcej za tusz

Producenci drukarek atramentowych kuszą ceną swoich produktów, które można kupić już od 100 zł, ale swoje zyski nadrabiają na akcesoriach do drukowania. Dlatego przed zakupem taniej drukarki warto sprawdzić ile przyjdzie nam płacić za drukowanie.

Na rynku urządzeń drukujących można zaobserwować bardzo ciekawe zjawisko polegające na droższej eksploatacji tanich modeli drukarek od droższych odpowiedników. W większość przypadków producenci drukarek sprzedając tańsze modele po kosztach produkcji, chcą uzyskać zysk na akcesoriach do nich. Sytuacja ta jest doskonale widoczna na rynku drukarek atramentowych, gdzie przy zakupie tańszych modeli koszt wydruku jednej czarnej strony waha się od 18 do 20 gr, a przy droższych modelach wynosi on w granicach 10-12 gr.

Zapytaliśmy Dariusza Hartmana właściciela sklepu internetowego www.e-atramenty.pl, czy klienci mają świadomość, że tusze do tańszych drukarek są droższe. „Wielu naszych klientów podczas zakupu doznaje szoku, gdy chcąc kupić komplet tuszy do drukarki muszą zapłacić więcej niż za samą drukarkę. Nikt nie informuje ich, że producenci w tanich drukarkach instalują tusze startowe, które pozwalają na wydruk ok. 200 stron. Podczas, gdy droższe drukarki na pierwszym komplecie tuszy drukują kilka razy więcej stron. Wiele osób dowiedziawszy się o tym twierdzi, że gdyby wiedzieli wcześniej, to kupiliby droższy sprzęt.”

Paradoksalnie oznacza to, że droższa drukarka jest bardziej ekonomiczna w użytku niż jej tańszy odpowiednik. Dodatkowo droższe drukarki posiadają zdecydowanie lepsze parametry druku jak i dodatkowe funkcjonalności, które oprócz tańszej eksploatacji pozwalają na lepsze wykorzystanie drukarki.

Dlatego należy pamiętać, że przed wyborem najtańszych drukarek należy do jej ceny doliczyć jeszcze kwotę nowego kompletu tuszy, aby móc wydrukować taką samą ilość stron jak w przypadku droższego sprzętu. Dopiero w tym momencie można porównać cenę do jakości drukarki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krystian
  • Krystian
  • 17.11.2010 07:34

Nie ma co oszczędzać na drukarce ani na tuszu. Lepiej kupić droższą i mieć relatywnie tańsze tusze oryginalne niż kombinować z zamiennikami. Później tylko się narzeka na jakość, ale tak jest jak się jedzie na zamiennikach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.