Facebook Google+ Twitter

Kupujemy mniej komputerów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 07:47

Dziennik "Polska" pisze, że w tym roku po raz pierwszy spadnie w Polsce sprzedaż komputerów. Z badań firmy IDC wynika, że w pierwszym kwartale kupiliśmy ich 585 tysięcy, czyli aż o 30 procent mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Kryzysowi nie oparły się nawet bijące do niedawna rekordy popularności laptopy. Sprzedaż ich spadła o 23 procent, choć w poprzednich latach rosła nawet o 70 procent w skali roku.

Powodem są oszczędności, których szukają przedsiębiorstwa ograniczając zakupy i inwestycje. Coraz gorsza, sytuacja gospodarstw domowych zmusza także i je do ograniczania wydatków. Wolimy w pierwszej kolejności zrezygnować z zakupu nowego komputera niż żywności czy leków.

Dziennik "Polska" dodaje, że jedną z przyczyn spadku sprzedaży jest też w zrost cen. Kurs euro i dolara od jesieni ubiegłego roku wzrósł o blisko połowę, podnosząc w zbliżonym stopniu ceny sprzętu elektronicznego. Jeszcze przed rokiem najtańszy na rynku laptop z pełnym oprogramowaniem kosztował tysiąc czterysta złotych, teraz zaś trudno dostać taki komputer poniżej 2 tysięcy.
Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.