Facebook Google+ Twitter

Kupujemy umywalkę - na co zwrócić uwagę?

To właśnie ona jest jedną z pierwszych rzeczy z których korzystasz o poranku. A także jedną z ostatnich z których korzystasz przed snem. To właśnie ona może być źródłem Twojego stresu bądź komfortu.

Dlatego nie spiesz się z wyborem umywalki! Przeczytaj mój poradnik i miej pewność, że wybierzesz dobrze.

 / Fot. Darmowe zdjęcia: https://pixabay.com/pl/dorzecze-umywalka-kran-drena%C5%BC-1114991/Rozmiar ma znaczenie

Ustawiasz budzik kilka minut wcześniej, aby dobiec przed swoimi domownikami do umywalki, by wyszorować zęby bez zbędnej walki o miejsce? Nie tylko ty masz ten problem. Dlatego dobrze zastanów się nad rozmiarem.
Pod uwagę weź wielkość samej łazienki, liczbę domowników, a także dotychczasowe sytuacje w których musiałeś walczyć o kawałek przestrzeni dla siebie. Standardowe umywalki mają 50-60 centymetrów oraz 5 centymetrów wolnej przestrzeni z każdej strony. Właśnie takie wymiary zapewniają komfort podczas korzystania.

Umywalki, które będą wykorzystywane jedynie do mycia rąk – mogą mieć czterdzieści centymetrów. Takie spiszą się w pomieszczeniach, gdzie montujemy tylko sedes.

Jeżeli Twoja łazienka jest mała – szukaj modeli, które mają jak największą misę, ale za to bardzo wąskie ranty. Brak rantów wynagrodzisz sobie w prosty sposób - wieszając nad umywalką półkę na mydło czy też szczoteczki do zębów. W małej łazience świetnie spiszą się umywalki o miękkich kształtach, które ułatwią przemieszanie się. Równie ważne jest, aby umywalkę można było osadzić w szafce – dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń na kosmetyki czy też detergenty.  / Fot. Darmowe zdjęcia: https://pixabay.com/pl/%C5%82azienka-bateria-wanna-4841/

Jeżeli Twoja łazienka i rodzina są duże – zdecydowanie wybierz większy model, który pozwoli Ci uniknąć codziennych kłótni oraz przepychanek. Większa umywalka przyspieszy również poranne czynności – ponieważ dwie osoby w tym samym czasie będą mogły z niej skorzystać. Dwuosobowe umywalki mają najczęściej 120 centymetrów. W takim przypadku możesz zamontować dwie bądź tylko jedną baterię. Możesz również postawić dwie osobne szafki w które wpuścisz umywalki – to sprawi, że raz na zawsze zapomnisz o porannych problemach.

Jak Cię widzą tak Cię piszą

Nie zapominajmy, że równie ważny jest wygląd umywalki. To właśnie ona dodatkowo może stać się dekoracją wnętrza.

Możesz wybrać niestandardowy kształt, formę czy materiał z którego została stworzona. Umywalka może stanowić całkiem odrębny element dekoracyjny, który będzie przykuwał wzrok albo po prostu w klasyczny sposób doda uroku pomieszczeniu.

Do małej łazienki polecamy rozwiązanie, które połączy lustro wraz z szafką i umywalką. W ten sposób możesz zaprojektować kącik, który będzie jednocześnie spójny, ale i bardzo ekstrawagancki.

 / Fot. Darmowe zdjęcia: https://pixabay.com/pl/%C5%82azienka-umywalka-wsp%C3%B3%C5%82czesna-389255/W dużych łazienkach przestrzeń pozwala na wyróżnienie umywalki. Możecie osadzić ją na pustej ścianie tworząc tym samym industrialny wystrój. Możecie również postawić na wyszukaną formę, która będzie przykuwać wzrok. Dostępne są umywalki w kształcie piłki nożnej, liścia czy też małej fontanny.

Wybierz odpowiedni materiał

Remont łazienki jest zawsze wielką sprawą. Sama łazienka jest jednak najrzadziej remontowanym pomieszczeniem – najczęściej ze względu na mnogość czynności, które należy wykonać. To nie jest pomieszczenie, które urządza się na chwilę, a na lata. Dlatego warto postawić na materiały, które nawet po wielu latach będą wyglądać estetycznie. Najtrwalsze umywalki stworzone są z kamienia: marmuru czy onyksu. Są jednak bardzo drogie i nie pasują do każdego wnętrza. Równie trwałe są umywalki stalowe – te są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Jednak najbardziej uniwersalne pod względem estetycznym są umywalki ceramiczne – te jednak często pękają.

Pamiętaj, że na wybór umywalki składa się wiele czynników. Nie warto wybierać jej pochopnie – przecież ona zostanie z Tobą na wiele lat.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.