Facebook Google+ Twitter

Kura musi znosić jaja, student musi znosić wszystko

Chłodny poranek w nadwiślańskim mieście, ptaki śpiewają, ludzie biegną do pracy, uczniowie do szkół, a studenci…. Właśnie, co robią studenci?

Leżąc w ciepłej, różowej pościeli czekają z utęsknieniem na dźwięk budzika. Wiadomo, że wstawanie o godzinie 6:30 jest czynnością niezmiernie miłą i przynosząca masę niesamowitych doznań. Pierwszą czynnością, która każdemu sprawia wiele radości, jest pobudka. W przypadku, kiedy nie posiadamy budzika a posiadamy współlokatora, sprawa wygląda następująco. Śpimy sobie spokojnie do momentu, kiedy do pokoju wpada zdesperowany wariat lub wariatka, krzycząc: „Wstawaj. 25 będzie za 5 minut !!! Na co czekasz!”

Oczywiście zdarzają się osoby, które nie reagują na krzyk, dlatego powstała druga faza pobudki, tzw. „potrzepywanie”. Osoba, z która mieszkamy, podchodzi do Twojego łóżka, chwyta Cię za ramiona i dynamicznym ruchem potrząsa Twoim ciałem. Zdarzają się współlokatorzy, którzy robią to delikatnie - potrząsają Tobą w tył i w przód, zazwyczaj w rytm słów „wstań, powiedz: nie jestem sam”.

Kiedy już wreszcie uda Ci się obudzić, podchodzisz do szafy i zastanawiasz się, co dzisiaj założysz. Szczęściarze, którzy posiadają szafę z lustrem spoglądają na swoje odbicie. Mała ilość snu powoduje częste utożsamianie się z postacią z obrazu Edvarda Muncha „Krzyk” (dla osób, które nie wiedzą, jak wygląda ten obraz – widoczny na nim mężczyzna z rozwartymi ustami chwyta się za policzki i krzyczy).

Po przebudzeniu student zwykle udaje się kuchni - miejsca spotkań trzeciego stopnia: niedojedzonej trzymiesięcznej kanapki i zupy pomidorowej (a Ty liczyłeś, że ktoś nie zjadł do końca budyniu) ugotowanej 3 tygodni temu.

Zazwyczaj śniadanie kojarzy się z czymś przyjemnym - tak, jak w reklamach płatków śniadaniowych. Śniadanie studenckie wygląda całkiem inaczej - albo wstajesz rano i uda Ci się dorwać ostatnią kromkę chleba, tzn. zeschłą piętkę, albo wstajesz ostatni i może liczyć tylko na wielkoduszność swojego współlokatora – pamiętaj, oczy w stylu kota z filmu ze Shrekiem niewiele pomogą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

to masz szczęście:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
daniel pe
  • daniel pe
  • 07.03.2011 01:01

ja jestem studentem ale nie wstaje o 6 30 tylko o 9 ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.