Facebook Google+ Twitter

Kurator PZPN oświadczył, że nie ulegnie FIFA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 14:51

Kurator PZPN Robert Zawłocki oświadczył, że nie zrezygnuje z funkcji mimo presji Światowej Federacji Piłkarskiej. W środę FIFA zagroziła, że jeśli nie zostaną przywrócone zawieszone władze PZPN, to reprezentacja Polski nie rozegra dwóch najbliższych meczów w eliminacjach mistrzostw świata.

Robert Zawłocki tłumaczył, że jego urzędowanie reguluje statut PZPN i pisma Trybunału Arbitrażowego przy PKOL, a nie przepisy FIFA i UEFA.

Kurator zapowiedział, że niezwłocznie poinformuje Trybunał Arbitrażowy przy PKOL o bezprawnych - jego zdaniem - działaniach związku. Robert Zawłocki powiedział, że we wtorek odbyło się posiedzenie zawieszonego zarządu, co łamie poniedziałkowe ustalenia kuratora.

Zdaniem Zawłockiego podważanie jego decyzji przez PZPN to kpina z Trybunału Arbitrażowego i kibiców oraz przykład bezprawia związku.

Kurator podkreślił, że dzisiejsze rozmowy ministra sportu z PZPN go nie dotyczą, ponieważ on sam jest wyznaczony przez Trybunał Arbitrażowy przy PKOL. Dodał, że tylko Trybunał może go odwołać z pełnionego stanowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wystarczy tylko narzekać trzeba coś robić www.pospolite-ruszenie.pl !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.