Facebook Google+ Twitter

Kuratoria nie mają pomysłu co zrobić z gimnazjalistami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-07 11:50

Kuratoria oświaty nie mają wspólnego pomysłu na to, co zrobić z uczniami, którzy przed egzaminem gimnazjalnym nie przeczytali wymaganych lektur. Kuratorzy nie są też zgodni co do tego, czy karać nauczycieli, którzy przed testem nie omówili "Syzyfowych Prac" i "Kamieni na szaniec".

Na Śląsku z tego powodu problemy na egzaminie miało ponad tysiąc uczniów. Będą oni mogli otrzymać specjalne zaświadczenia. Jednak rzecznik śląskiego kuratora oświaty Piotr Zaczkowski zastrzegł, że zaświadczenia te nie będą miały mocy prawnej. Dokument taki nie może mieć wpływu na proces rekrutacji, bo najważniejszy jest wynik egzaminu i oceny na świadectwie.

W kujawsko-pomorskiem problem ten dotyczy 240 uczniów. Tamtejszy kurator oświaty zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec nauczycieli, którzy nie omówili wymaganych lektur. Tam również proponowane jest wydawanie uczniom specjalnych zaświadczeń. Dyrektor pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy mówi jednak, że podczas rekrutacji nie będzie uwzględniać tego typu dokumentów. Kandydat, który nie uzyska wymaganej liczby punktów, nie zostanie przyjęty do liceum.

W Wielkopolsce problem nieznajomości wymaganych lektur dotyczy ponad 700 uczniów. Tamtejsze kuratorium deklaruje, że pomoże uczniom, którzy będą potrzebować pomocy przy naborze do liceów. Do końca maja kurator ustali na czym będzie polegać ta pomoc. Natomiast decyzję o ewentualnym ukaraniu nauczycieli za nieprzygotowanie uczniów do egzaminu podejmą dyrektorzy szkół.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych zostaną ogłoszone 12 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.