Facebook Google+ Twitter

Kuratorium skontrolowało gimnazjum Fundacji „Dyslektyk”

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-27 18:29

Wizytatorzy Mazowieckiego Kuratorium Oświaty sprawdzili działalność warszawskiego gimnazjum prowadzonego przez Fundację „Dyslektyk”, w którym doszło do przecieku testów gimnazjalnych. Kontrola kuratorium dotyczyła całości pracy szkoły, a nie tylko nieprawidłowości przy przeprowadzaniu egzaminu.

Rzecznik mazowieckiego kuratorium Andrzej Kulmatycki poinformował, że kontrola wykazała wiele naruszeń prawa zarówno w odniesieniu do procedury przeprowadzenia egzaminu, jak i w dokumentacji
działalności edukacyjnej szkoły. Wszystkie ustalenia z kontroli zostaną przekazane MEN, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i prokuraturze, prowadzącej postępowanie w sprawie przecieku testów gimnazjalnych. - Efektem tego może być wystąpienie o odwołanie dyrektora z pełnionej funkcji - powiedział Andrzej Kulmatycki.


Uczniowie i nauczyciele obawiają się o dalszy los swojej szkoły. Murem też stoją za swoją dyrektorką, której został postawiony zarzut ujawnienia tajemnicy służbowej. Nauczyciel filozofii i etyki Krzysztof Gajewski podkreśla, że do liceum i gimnazjum Fundacji Dyslektyk chodzą uczniowie z problemami, m.in. z ADHD, wyrzuceni z innych placówek.


W gimnazjum "Dyslektyk" byli też dziś przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Warszawy. 18 uczniów trzeciej klasy napisze egzamin ponownie w czerwcu. Zrobią to pod nadzorem egzaminatorów. Młodzież czuje się pokrzywdzona. Uczniowie podkreślają, że nie mieli nic wspólnego z przeciekiem i nie skorzystali na nim. Całą winą obarczają też woźną, której - według ustaleń policji - dyrektorka szkoły dała testy do skserowania.


W szkole egzamin unieważniono nie po raz pierwszy. Już sześć lat temu komisja egzaminacyjna nakazała powtórzenie egzaminu humanistycznego. Pięciu uczniów zrobiło identyczny błąd w swoich pracach. Komisja uznała, że ściągali.

Joanna P. twierdziła wówczas, że jej uczniowie zostali skrzywdzeni. Jako dyrektorka żadnych konsekwencji nie poniosła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.