Facebook Google+ Twitter

Kuria przeprasza ofiary księdza. Wyrok 8,5 roku więzienia

Kuria informuje, że po pojawieniu się prokuratorskich zarzutów, odsunęła księdza od pracy duszpasterskiej i odwołała go z funkcji proboszcza. Zapewniono, że Kościół współpracował w tej sprawie ze służbami świeckimi.

http://en.wikipedia.org/wiki/en:Creative_Commons / Fot. Janusz Jurzyk/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license/O pedofilii księży w polskim Kościele coraz głośniej. Spraw nie daje się już zamiatać pod dywan. Ofiary zgłaszają swoje dramatyczne przejścia z duchownymi, na policję i do prokuratury. Sądy zaczynają rozpatrywać wnioski zgodnie z obowiązującym prawem. Oto Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej postanowił w poniedziałek skazać księdza Sławomira S. z diecezji łowickiej, na 8,5 roku więzienia, za wykorzystanie seksualne pięciu chłopców. Kuria Diecezji Łowickiej wykazała ogromną determinację w tej konkretnej kwestii i przeprasza wszystkie ofiary księdza Sławomira S.

We wtorek diecezja łowicka, w której ksiądz Sławomir S. był proboszczem, zamieściła na stronie internetowej, swoje przeprosiny. - Czyny, za które ksiądz został skazany nie powinny mieć miejsca. (...) Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą - napisano w oświadczeniu rzecznika prasowego diecezji, księdza Piotra Karpińskiego.

Dodatkowo rzecznik ks. Karpiński poinformował Informacyjną Agencję Radiową, że Kuria Łowicka podjęła decyzję jedynie o wydaniu pisemnego oświadczenia w sprawie księdza Sławomira S., ale nie udziela żadnych komentarzy.

Kuria Łowicka zwraca też uwagę na to, że natychmiast po pojawieniu się prokuratorskich zarzutów, odsunęła księdza Sławomira S. od pracy duszpasterskiej i odwołała go z funkcji proboszcza w Szczukach (pow. rawski). Kościół – jak zapewniono - współpracował w tej sprawie ze służbami świeckimi. Poinformowano o sprawie również Watykan. Kuria Łowicka zapewnia, że osoby poszkodowane, mogą liczyć na "pomoc duszpasterską i terapeutyczną".

Według ustaleń Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej, ksiądz Sławomir S., miał wykorzystywać seksualnie pięciu chłopców, w wieku poniżej piętnastego roku życia. Do takich aktów miało dochodzić w latach 2002 - 2009. Po wyroku sądu, mecenas skazanego księdza proboszcza zapowiedział, że złoży apelację. W Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej, pozytywnie wypowiadali się o byłym proboszczu, jego parafianie.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Kuria Łowicka zwraca też uwagę na to, że natychmiast po pojawieniu się prokuratorskich zarzutów, odsunęła księdza Sławomira S. od pracy duszpasterskiej i odwołała go z funkcji proboszcza..."
Jaką wielką szkodą jest, że przełożeni - wysocy dostojnicy kościelni, posiadając wiedzę na tematy związane z wykorzystywaniem seksualnym dzieci wstrzymują się od konkretnych działań aż do czasu, gdy prokuratura wniesie zarzuty. Co za zakłamanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Franciszek powinien zrobić porządek w kościele Rzymsko katolickim . ? Znosząc Celibat . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedługo przyjdzie pora na następnych księży i będą ich tysiące, a także dziesiątki tysięcy związanych z nimi parafian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.