Facebook Google+ Twitter

Kurioza niemieckiej kampanii wyborczej do europarlamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 19:26

Nieciekawe slogany, znane od dawna twarze i brak zainteresowania ze strony elektoratu - to obraz niemieckiej kampanii przed wyborami do PE. Ale i tu były "perełki". Jedni postulowali wprowadzenie esperanto jako języka roboczego w unijnych instytucjach, inni obiecują odłączenie Bawarii.

W Niemczech do wyborów przystąpiły jednak również ugrupownia, które niekonwencjonalnymi programami i hasłami ubarwiają niemrawą kampanię.

W wyborcze szranki stanęła między innymi Partia Bawarii, która postuluje oderwanie tego kraju związkowego od Niemiec. „Chcecie pozbyć się Bawarii? Głosujcie na Partię Bawarii" - zachęca Niemców to ugrupownie na swoich plakatach.

„Medycyna naturalna dla wszystkich" - to z kolei główne hasło partii o nazwie „Przełom". Twierdzi ona, że przestawienie systemu opieki zdrowotnej na naturalne metody leczenia pozwoli w Niemczech zaoszczędzić 136 miliardów euro rocznie.

Na oszczędności w europejskim wymiarze zwraca uwagę stowarzyszenie „Europa, Demokracja, Esperanto". Jej działacze przekonują, że dzięki wprowadzeniu esperanto jako języka roboczego w unijnych instytucjach można by zaoszczędzić ponad miliard euro na tłumaczeniach.

Na rzecz wolności w internecie angażuje się w Niemczech Partia Piratów, a o „duchowość w polityce i życiu publicznym" zabiega Partia Fioletowych. O miejsca w europarlamencie ubiega się w Niemczech także ugrupowanie o swojsko brzmiącej nazwie „Ruch obywatelski: Solidarność", postulujący jednak przede wszystkim solidarnośc z krajami Afryki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.