Facebook Google+ Twitter

Kurs franka spada po interwencji banku centralnego Szwajcarii

Bank Centralny Szwajcarii ustalił cel: 1,20 franka za euro i zobowiązał się, że będzie tego celu bronił z "najwyższą determinacją'". Po tej decyzji kurs franka do złotego spadł o ok. 8 proc. do 3,45 zł.

 / Fot. EPA/ENNIO LEANZAZgodnie z komunikatem Banku centralnego, jest on przygotowany, by "kupować zagraniczne waluty w nieograniczonych ilościach''. Ma to osłabić franka.

Taka deklaracja jest - łagodnie mówiąc - bardzo ambitna, biorąc pod uwagę rozmiar rynku walutowego, niemniej jednak wywołała gwałtowne reakcje rynku - frank osłabił się ok. 8 proc. do euro, na rynkach akcji i kontraktów terminowych na akcje widoczne było odreagowanie wzrostowe po ostatnich spadkach.

Kredytobiorcy we frankach nie powinni przeceniać znaczenia decyzji Banku centralnego Szwajcarii, krótkoterminowo jednak taka decyzja (i zwiększenie podaży franka na rynku walutowym) prowadzi do silnej korekty w trendzie wzrostowym.

Źródło: http://www.bloomberg.com/

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

janina konstanczyk
  • janina konstanczyk
  • 07.09.2011 11:40

spekulanci myślą , kto następny do złupienia .
EBC musi zrobić tak z euro jak z Szwajcaria z frankiem
np .euro do dolara kurs sztywny , gwarancja pewna spekulanci cwaniacy poszli by do domu ,a uczciwi ludzie żyli by normalnie . Świat bez tych spekulantów złodziei byłby lepszy , nie było by biednych i bezdomnych . Pytam możnych tego świata , czy tak trudno obnażyć spekulantów złodziei ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 06.09.2011 15:56

Cóz to za moderator ingeruje w tytuły, powodując generowanie błędnej informacji?
Domorosły architekt pieniądza >? Żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co, teraz atak spekulacyjny na franka? No i kto następny w kolejce na "wyspę stabilności"? Czechy? Norwegia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
janina konstanczyk
  • janina konstanczyk
  • 06.09.2011 12:17

nie wiele interwencja SBC pomoże w obniżeniu franka . Spekulanci siedzą w Londynie i to oni spekulują decydują ile ma kosztować frank , po ogłoszeniu decyzji euro zaczęło rosnąć jak oszalałe , a przecież powinno wartość mieć w odniesieniu do gospodarki w ero landzie ,Kilka kapitalistów w EBC w Londynie decyduje i trzęsie całą gospodarką światową .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę mi Moderator zmienił tytuł, dodając ,,Kurs franka powiązany z euro''. W rzeczywistości żadne powiązanie nie nastąpiło, Bank Centralny Szwajcarii wskazał tylko poziom cenowy, którego będzie bronił, gdy zajdzie taka potrzeba. Powiązanie oznaczałoby, że zmiany wartości np euro wpływały by w z góry ustalony sposób na zmiany kursu franka, a tak oczywiście nie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.