Facebook Google+ Twitter

Kurs jogi dla bezrobotnych

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-18 07:22

260 bezrobotnych łodzianek zgłosiło się na kurs dla... instruktorek jogi, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Miejsc było tylko 16.

fot. Express Ilustrowany– Z badań rynku wynikało, że wzrasta w Łodzi zapotrzebowanie na zajęcia typu fitness, a instruktorzy w 2005 roku znaleźli się wśród zawodów deficytowych – mówi Paweł Kozłowski, rzecznik WUP.

Po ukończeniu kursu panie otrzymują dyplom uprawniający do pracy z osobami starszymi, a po 2 latach praktyki mają szansę zdać międzynarodowy egzamin dla instruktorów jogi.

Wśród uczestniczek kursu znalazły się m.in. kosmetyczka, nauczycielka, fizykoterapeutka, tancerka. – Po ukończeniu kursu otrzymamy certyfikat firmowany przez Unię Europejską – mówią. – Wiadomo, że nie od razu będziemy mogły uczyć jogi. Ale to, czego się tu nauczymy, na pewno ułatwi nam znalezienie pracy.

Każda uczestniczka kursu podpisuje zobowiązanie, że będzie uczestniczyć we wszystkich zajęciach. W przeciwnym wypadku musi zwrócić organizatorom koszty – 3 tysiące złotych.

Kurs trwa dwa miesiące. We wtorki i piątki panie przez kilka godzin intensywnie ćwiczą, w soboty uczestniczą w wykładach z anatomii, biomechaniki ruchu i fizjologii.

– Ten kurs sprawia mi naprawdę wielką przyjemność - mówi pani Agata, jedna z przyszłych instruktorek. – Nie dość, że uczę się czegoś, co mnie naprawdę interesuje, to w dodatku w klubie panuje wspaniała atmosfera.

(amo) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.11.2006 12:31

Ciekawy pomysł. Interesujące zajęcia, nie tylko doskonały pomysł na wykształcenie się jako instruktorka jogi, ale jest to też sposób na relaks dla tych pań. Dwa w jednym zatem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.