Facebook Google+ Twitter

Kurs malarstwa i rysunku w ramach Królewskiej Akademii Sztuki

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne V edycji otwartych, odpłatnych kursów malarstwa i rysunku organizowanych w ramach Królewskiej Akademii Sztuki.

 / Fot. Andrzej S. GrabowskiSpotkanie odbędzie się 23 lutego 2013 r. (sobota), o godz. 11.00 w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej, przy dziedzińcu głównym Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach kursu przerabiamy wiele zagadnień, np.: perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu dostają dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie są indywidualnie omawiane. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy (do 10 osób).

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs.

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski – artysta malarz,
Asystent: Anna Pszonka

Wiek uczestników: kursy są otwarte dla wszystkich, którzy mają skończone 15 lat.
Terminy: 10 weekendów, począwszy od 2 marca 2013 r.,
- soboty, godz. 11–14 – kurs dla początkujących,
- niedziele, godz. 11–14 – kurs dla średniozaawansowanych,
Miejsce: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Pawilon Rzeźby oraz, o ile dopisze aura, ogrody i park.
Liczba uczestników w grupie: 10 osób
Koszt: cały kurs – 400 zł, sesja indywidualna trwająca 3 godz. – 60 zł

Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać mail z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres agrabowski@muzeum-wilanow.pl.

Opłatę za cały kurs należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu w Wilanowie: nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Kurs malarstwa i rysunku” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.

Informacje o poprzednich edycjach kursu można znaleźć na stronie Fundacji andART (fundacjaandart.blogspot.com), stronie Muzeum Pałacu w Wilanowie (www.wilanow-palac.pl) oraz na profilu Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki

Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałac w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
grabowski21@gmail.com
tel.: 531 544 899

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.