Facebook Google+ Twitter

Kurs na prawo jazdy w nowym roku zaliczysz w internecie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-24 07:57

Zamiast siedzieć 30 godzin na wykładach, kandydaci na kierowców będą mogli w domu poznawać przepisy ruchu drogowego. Resort infrastruktury chce, żeby od przyszłego roku kursanci mogli zaliczać teoretyczny kurs prawa jazdy przez internet.

Dziś pełny kurs na prawo jazdy kosztuje 1,5 tys. zł, za pół roku cena spadnie o 500 zł / Fot. Piotr Kamionka/Polska- W projekcie ustawy o kierujących pojazdami jest zapis, że teoretyczną część kursu można będzie zaliczyć na odległość, na przykład przez internet. Chcemy, żeby Sejm przegłosował projekt najpóźniej w kwietniu - potwierdza Jakub Dąbrowski, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.

Skąd ta zmiana? Po pierwsze, przepisów można nauczyć się samemu z podręcznika, po drugie, wiedzę i tak potwierdza się na egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. A po trzecie, takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się na Zachodzie, np. w Anglii czy USA.

Zmiana na pewno uderzy po kieszeni szkoły prawa jazdy, gdzie kursanci będą musieli już tylko odbywać jazdy. Nic dziwnego, że już podnoszą się krytyczne głosy. Bogdan Kulawiak, dyrektor WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim: - Komputerowe kursy spełniają swoje zadanie, jeśli traktowane są jako materiały pomocnicze, ale nie są w stanie zastąpić wykładów. Podczas bezpośredniego spotkania kursanci mogą zadawać pytania, a przed komputerem może się zdarzyć, że będą oglądać treści dla nich niezrozumiałe - mówi Kulawiak.

Autoszkoły za pełny kurs inkasują dziś średnio półtora tysiąca złotych. Kiedy przestaną organizować zajęcia teoretyczne, będą musiały obniżyć cenę o ok. 500 zł. Na rynku już pojawiają się kursy internetowe. - Nasz zawiera 10 lekcji oraz przykładowe testy egzaminacyjne - mówi Weronika Bałszan z Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, Kierowców Zawodowych i Ośrodków Szkolących Kierowców ze Szczecina. - Cena kursu to 120 zł, dostęp do programu wykupuje się na 60 dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Świetna wiadomość.
Zmiana zdecydowanie na plus. Wiedzę zdającego na prawo jazdy i tak w końcu weryfikuje egzamin państwowy a nie ilość odsiedzianych godzin na kursie. Zapewne ma być też i taniej. A skoro taniej to dwa plusy jak w banku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ komputer pewnie tylko prześle informacje do bazy danych. Kiedyś egzamin teoretyczny zdawałam eksternistycznie. Nauczyłam się teorii w pociągi na trasie Gdańsk - Warszawa. Egzamin zdałam celująco. Nie było żadnych problemów, więc nie widzę i teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zmiana na plus:) Prawo jazdy będzie tańsze, ale... jak ktos potwierdzi, ze przeszedl taki kurs? Komputer wyda mu zaświadczenie?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.