Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15070 miejsce

Kurs podstaw fotografii, czyli jak zrobić dobre ujęcie

O ile fotografia nie była do tej pory moją pasją, to teraz śmiało mogę powiedzieć, że moje podejście do niej uległo zmianie. A wszystko to dzięki zajęciom na kursie Pawła Dumy oraz jego niesamowitemu stosunkowi do fotografii.

Aparaty Nikona / Fot. www.nikon.plDo kursu podstaw fotografii organizowanego przez Akademię Nikona podchodziłam sceptycznie. Nie dość, że miał trwać aż osiem godzin, to w dodatku wydawało mi się, że i tak już wszystko wiem. Poza tym jego cena była odstraszająca. Czterysta pięćdziesiąt złotych za kurs? To chyba nieporozumienie... Kto tam w ogóle przyjdzie?

Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy weszłam do studia i zobaczyłam wpatrzonych we mnie blisko dziesięć par oczu. A jednak przyszli! Niektórzy uczestnicy byli tam już po raz drugi, dlatego doskonale wiedzieli czego mogą spodziewać się po zajęciach. Z odpowiedzią na pytanie, czemu są tu ponownie, nie mieli problemów. Zgodnie twierdzili, że po to, aby dalej rozwijać swoją pasję i móc fotografować lepiej niż dotychczas. Za to mnie i innych "nowych" zafascynował wystrój studia i duża ilość sprzętu Nikona, którym wreszcie mogliśmy się pobawić. Dopiero wtedy pomyślałam, że może nie będzie tak źle.

Jak się potem okazało, to o fotografii nie wiedziałam nic. Nie miałam pojęcia ani o perspektywie, ani o możliwościach, które daje światło, czy nawet sam aparat. No i o tym, co najważniejsze - nie ma kiepskiego sprzętu, jest tylko kiepski fotograf. Ten kiepski początkujący fotograf, to byłam ja. Zdecydowałam się na kurs, żeby czegoś się nauczyć i zyskać nowe inspiracje. I żeby w końcu móc cieszyć się fotografią.

Czy po kursie potrafię mocniej cieszyć się fotografią? Na pewno fascynuję się nią bardziej, niż wcześniej. I wbrew mojemu sceptycyzmowi, nie mam zamiaru odłożyć aparatu na półkę i zaprzestać robić zdjęcia. Nawet nie wiem kiedy minęło te bite osiem godzin. Kurs był tak ciekawy, że nie zwracałam uwagi na upływający czas, choć przyjeżdżając byłam niemal pewna, że będę co chwila zerkać na tarczę zegarka.

Prowadzący - Paweł Duma okazał się wspaniałym człowiekiem. Ma ogromną wiedzę i potrafi z pasją opowiadać o fotografii. Jego swobodne podejście sprawia, że nie czujesz się jak w szkole, a wyobraźnią przenosisz do miejsc o których mówi. Ma duże poczucie humoru, więc nie obyło się bez wybuchów śmiechu i wesołych spostrzeżeń. Chciałabym kiedyś, tak jak on, móc opowiadać o zdjęciach z taką pasją i zacięciem. Jeszcze tego nie umiem. Kto wie, być może Paweł nauczy mnie tego na następnym kursie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

http://www.fotomargines.pl/2010/10/22/kursy-i-warsztaty-fotograficzne-krakow/
proszę zajrzeć pod ten link, za około 500 zł można znaleźć ciekawszy kurs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam siły zaprzeczać, bo to do niczego nie prowadzi. Oczywiście ma pan prawo do zadowolenia, lub nie. Ja jestem zadowolona. Ciekawi mnie tylko, gdzie pan znalazł kurs 24 godzinny z plenerem za te same pieniądze, bo proszę mi wierzyć - ja nie znalazłam takowego, a chętnie bym skorzystała.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktoś z aparatem
  • ktoś z aparatem
  • 11.12.2010 12:25

Kryptoreklama. Kurs Nikona i inne tego rodzaju to nabijanie ludzi w butelkę, proszę poczytać fora internetowe. Żenujący tekst, Za taką kwotę można mieć kurs co najmniej 24 godzinny z plenerem i omawianiem zdjęć. To co oferuje Nikon to radosna twórczość podparta ogromną promocją. Nie warte w każdym bądź razie takich pieniędzy. Powinni to robić za darmo bo to promowanie marki.
Byłem na tym kursie, mam odmienne zdanie, które wyartykułowałem.
Ten tekst powinien się ukazać jako płatna reklama.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dla mnie mocno zachęcające :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Promocja Pawła? Absolutnie! Po prostu prowadzący jest moim zdaniem istotny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
  • ciekawy
  • 09.12.2010 14:08

promocja pana Pawła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego typu kursów nigdy za wiele. Zawsze można coś poprawić i robić lepiej. Amatorskie zdjęcia od profesjonalnych dzielą oceany wiedzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.