Facebook Google+ Twitter

Kurski: Giertych i Kaczmarek nie mają dowodów na potwierdzenie swojej wersji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 09:08

Jacek Kurski określił jako brednie informacje, że to LPR uprzedziła Samoobronę o planowanej akcji w resorcie rolnictwa w sprawie tak zwanej afery gruntowej.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Sygnałów Dnia, odniósł się do wczorajszych zeznań Janusza Kaczmarka przed komisją, badającą sprawę domniemanych nacisków na organa państwa.

Były szef MSWiA powiedział przed komisją, że posłowie LPR posiadali informacje o planowanym aresztowani Andrzeja Leppera przed wybuchem afery gruntowej.

Jacek Kurski jest zdania, że Roman Giertych i Janusz Kaczmarek nie mają dowodów na potwierdzenie swojej wersji. Tymczasem za stanowiskiem, przedstawianym przez prokuraturę, przemawia nagranie z telewizji przemysłowej hotelu Marriott, który oglądała cała Polska.

Podczas wczorajszego przesłuchania Kaczmarek potwierdził, że we wrześniu zeszłego roku wicepremier Giertych poinformował go, iż trzy dni przed ujawnieniem sprawy odrolnienia działki na Mazurach Wojciech Wierzejski z LPR przekazał mu, że PiS szykuje "bombę" na Samoobronę. Wierzejski miał to wiedzieć ze spotkania z politykami PiS, którzy sondowali go, jak zachowa się LPR w przypadku pogrążenia Samoobrony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.