Facebook Google+ Twitter

Kurski: Kaczyński nie chce startować, bo się boi, że przegra

Jacek Kurski w dzisiejszym "Kontrwywiadzie" RMF FM stwierdził, że Kaczyński nie chce startować w wyborach prezydenckich, bo się boi, że przegra z Komorowskim i Ziobrą i nie wejdzie nawet do drugiej tury. Ujawnił też, że Ziobro i Cymański mieli jechać pociągiem, który zderzył się pod Szczekocinami.

Sonda

Czy Jarosław Kaczyński wystartuje w wyborach prezydenckich?

 / Fot. Tadeusz KowalskiJacek Kurski powiedział w RMF FM, że zapowiadana zmiana nazwy Solidarna Polska na Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest czysto techniczna i spowodowana koniecznością prawną, gdyż istnieje już Stowarzyszenie Solidarna Polska.

Partia nie ma charakteru wodzowskiego, tak jak w PiS. Według Kurskiego w Solidarnej Polsce jest debata i szacunek, a rozwiązania są wypracowywane w demokratycznej dyskusji. Ponadto nazwa nawiązuje do tradycji
solidarnościowej, która jest Polsce potrzebna. Państwo stoi dzisiaj do obywatela tyłem, dlatego zdaniem Kurskiego potrzebne jest wsparcie społeczeństwa.

Jacek Kurski twierdzi, że Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich, gdyż on i polska prawica ma realne szanse na zwycięstwo. Komentując deklarację Jarosława Kaczyńskiego, że nie wystartuje w wyborach stwierdził, że lider PiS zrozumiał, iż nie ma szans na zwycięstwo i w ten sposób chce uratować partię. Według niego nie wszedłby do drugiej tury, przegrywając zarówno z Komorowskim, jak i z Ziobrą. O Czarneckim, który wierzy w start Kaczyńskiego, Kurski powiedział, że "jeszcze nie odwiązał biało-czerwonego krawata, w którym obtańcowywał Renatę Beger a już chce zmusić prezesa PiS do zmiany decyzji".
Jacek Kurski sądzi, że Ziobro będzie w idealnym wieku, w chwili startu w wyborach i jest jedyną szansą na odbudowanie zdolności koalicyjnej polskiej prawicy. Dodał przy tym, że Solidarna Polska nie zamierza z PiS rywalizować i ma własny elektorat do zagospodarowania. Widzi też potrzebę dalszej ciężkiej pracy, by ten cel osiągnąć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

sylwia
 • sylwia
 • 09.03.2012 11:20

@ Arkadiusz Głąb/ka 19:59
jak cie coś nie interesuje to nie czytaj ! Ni musisz tego wszystkim ogłaszać bo ludzi to ch..uj obchodzi. Ja tobie nie piszę co czytam a co opuszczam. Głąbem możesz być jak chcesz ale nie zawracaj dupy innym. Pierdolisz jak stary kawaler po rzodkiewce. Skąd cie kurwa wypuścili ? Jakiś taki bez jaj jesteś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Psota
 • Jacek Psota
 • 09.03.2012 10:57

Panie Kurski tylko człowiek pozbawiony honoru i twarzy ,wygłasza takie teorie.Teraz Pan występujesz przeciwko swemu GURU?!Nie godzi się tak czynic Ty miernoto polityczna.Dzięki Kaczyńskiemu i WAZELINIE wpłynąłeś na SALONY polityczne. Jestęś zdeprawowanym, nadętym małym czlowieczkiem. CIEMNY NARÓD już niedługo wykluczy cię jako persona non grata. Obrzydzeniem jest cię oglądac i słuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zizi
 • zizi
 • 07.03.2012 23:11

z wypowiedzi pana Kurskiego wywnioskować można że może doszło do pierwszego nieudanego, na szczęsie zamachu na przyszłego prezydenta i wodza zjednoczonej prawicy jacy przewidujący terroryści i jaki przenikliwy przyszły ojciec narodu kochany pan Jacuś nigdy nie zawiedzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
judasz
 • judasz
 • 07.03.2012 20:29

kurski do boju huzia na kaczynskiego.a moze ma dziadka w wermachcie albo babcie w kgb a moze wujka w al kajdzie .jeden pradziadek pono byl ortodoksyjnym zydem drugi walczyl w organizacji hamas zas prababcie zarabialy na zycie w burdelu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy kogoś poza Kurskim interesują plany polityczne Jarosława Kaczyńskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopóki ktoś nie zaknebluje p.Kurskiego, rządzący mogą spać spokojnie - on w pojedynkę zrobi czarny PR całej opozycji. Kiedy wyrzucono go z PiS-u, obszczekał Kaczyńskiego, a za jakiś czas będzie pewnie warczał na Ziobrę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 07.03.2012 15:03

No to będzie wyścig ....Kaczyński - Ziobro ! Pan Kurski - bulterier ostro pojedzie po swoim byłym szefie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Unisław
 • Unisław
 • 07.03.2012 14:57

POwietrze w średniowieczu POprostu oznaczało P.O. !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelka -1
 • amelka -1
 • 07.03.2012 14:45

Kurski powinien zwolennikom J Kaczyńskiego polecać modlitwę :
OD POWEIETRZA ,GŁODU i rządów PIS [ z Kaczyńskim na czele]
ZACHOWAJ NAS PANIE !!!
/-/ - POWIETRZE - tak w średniowieczu nazywano epidemę dżumy,cholery,trądu,ospy lub grypy.
ps, dotyczy to tez e-posła Ziobry i Jego partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grucelskijanusz
 • grucelskijanusz
 • 07.03.2012 14:37

Kurski jesteś WIELKIM FIUTEM i tyle!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.