Facebook Google+ Twitter

Kurski: Kaczyński to mój guru, najwybitniejszy polityk

Czy jest miejsce dla Solidarnej Polski po prawej stronie sceny politycznej? W dniu kongresu "ziobrystów", Jacek Kurski twierdzi, że tak.

Sonda

Najlepszy polski polityk to...

 / Fot. PAP/Paweł SupernakJak czytamy na portalu wyborcza.pl, Jacek Kurski twierdzi, że budowanie partii musi trochę potrwać, dlatego Solidarna Polska nie wybija się jak na razie w sondażach. Jest jednak sztandar, logo, przekaz, program oraz strona internetowa, wokół których ludzie mogą się gromadzić. Europoseł stanowczo odpiera zarzut Prawa i Sprawiedliwości, jakoby "ziobryści" mieli doprowadzić do rozłamu z powodów ambicjonalnych. Kurski jest przekonany, że za poparcie Jarosława Kaczyńskiego w wyborach na prezesa PiS w 2014 r. oraz na prezydenta w 2015 r., mieliby zapewnione pierwsze miejsca na listach do Parlamentu Europejskiego. Takie poparcie oznaczałoby obumieranie prawicy, dodaje poseł.

Czym różni się Solidarna Polska od Prawa i Sprawiedliwości? Kurski mówił Gazecie Wyborczej, że podstawową różnicą będzie styl. Partia będzie demokratyczna, prezes nie będzie wszechmocny i nieodwoływalny, a szefowie okręgów nie będą przywożeni w teczkach.

Europoseł zapewnia, że jego ugrupowanie nie zamierza wojować z PiS. Chcą być alternatywą dla tych, co nie znoszą PO, a odrzucają skostnienie partii Jarosława Kaczyńskiego. Poseł prognozuje swojemu ugrupowaniu poparcie kilkunastoprocentowe, już za trzy lata.

Jarosław Kaczyński był politycznym guru mojej młodości, to najwybitniejszy polityk, jakiego poznałem - dodaje Kurski i stwierdza, że mimo tego prezes PiS się pogubił.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

 emeryt
 • emeryt
 • 25.03.2012 20:36

O mój Boże , uczeń przerósł mistrza .....na pewno w głupocie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
 • mikołajek
 • 25.03.2012 20:22

No i ma szczęście Kurski że było się od kogo uczyć.
Nie wiem jak można "zmierzyć" lub "zważyć" słowa drugiego człowieka z całego jego dotychczasowego życia a potem publicznie powiedzieć że w całym okresie , który poddano takiemu "badaniu" , osobnik nie wypowiedział słowa prawdy.
Niektórzy tutaj to potrafią oj potrafią.
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ciemny lud wszystko kupi" - JK

Komentarz został ukrytyrozwiń

roman koźminski Wczoraj 20:09
cyt: "Niedługo przejedzie walec i wyrówna to obecne dziadostwo, a "GURU" Jarosław Kaczyński ,nim pokieruje:)))"


To dlatego dla Pana oczywiste, że ów polityk ma długoletnie doświadczenie w kierowaniu dziadostwem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ponurak
 • Ponurak
 • 25.03.2012 14:39

Jeśli tak jest w istocie, to oczekiwania pana posła (EU) Kurskiego nie są nadzwyczajnie wysokie. Choć trzeba przyznać, że wśród niezliczonych miernot na firmamencie polskiej rzczywistości politycznej, pan Kaczyński ma swój zdecydowanie wyróżniający profil psychologiczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elf
 • elf
 • 25.03.2012 08:35

A guru Kaczyńskiego jest Lenin .

Komentarz został ukrytyrozwiń
><
 • ><
 • 24.03.2012 23:29

Bracia Węgrzy pokazali nam jak trzeba postępować z agenturą. Trzeba wymieść te goowno i utylizować ,by nie szkodziło środowisku. Węgrzy są na ustach całego świata tylko media w Polsce plują na Węgrów z wiadomych względów ,bo w Polsce nadal rządzi antypolska hołota. Agenturę trzeba szybko odsunąć od władzy ,to jedyne wyjście dla Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 24.03.2012 23:21

Obłąkana Platforma nie może rządzić krajem ,chory rząd Tuska powinien odpoczywać w Tworkach . Tam ich miejsce. Obłąkany rząd który realizuję plan niszczenia gospodarki i wszystkiego co polskie powinien jak już napisałem odpoczywać w Tworkach. Robią wszystko by nas zniszczyć; realizują dokładnie to co każe Moskwa i Berlin ,nie licząc się z narodem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mm
 • mm
 • 24.03.2012 23:13

Przed ostatnimi wyborami sondaże wskazywały porażkę PO-wców, jak to się stało że ta mafia wygrała wybory, kto im pomógł, czy to nie wielki brat? czy te wybory nie były podobne do tych z Rosi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca bezstronny
 • wyborca bezstronny
 • 24.03.2012 22:44

roman koźmiński Dzisiaj 20:09 - muszę się z Tobą zgodzić ,
SIÓDMEJ PORAŻKI Z RZĘDU JUŻ NIE BĘDZIE !
Bedze odrazu ósma porażka wyborcza .Siódmą porażkę skradnie- PiSowi z "GURU"- partia Ziobry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.