Facebook Google+ Twitter

Kurski: Koncepcja zmian w służbie zdrowia jest szalona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 08:51

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski skrytykował rząd Donalda Tuska za rozwiązania ustawowe w sprawach oświaty, emerytur pomostowych i polityki emigracyjnej. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia mówił, że rządowa koncepcja zmian w służbie zdrowia jest szalona.

Zdaniem Jacka Kurskiego, polityka PO prowadzi do radykalnego ograniczania odpowiedzialności państwa za dobro wspólne. Gdański parlamentarzysta zapewnił, że PiS nie zgodzi się na prywatyzację ochrony zdrowia oraz na to, by ludzkie życie było przedmiotem handlu i logiki zysku. Poseł mówił, że podobna sytuacja ma miejsce w oświacie, której usamorządowienie i urynkowienie doprowadzi do likwidacji wielu szkół, zwłaszcza na wsi.

Poseł PiS powiedział, że rząd szantażuje prezydenta w kwestii emerytur pomostowych, bo jeśli Lech Kaczyński nie podpisze złej rządowej ustawy, prawo do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę straci ćwierć miliona Polaków. Parlamentarzysta jest zdania, że zachowanie PO jest zaprzeczeniem jej obietnic wyborczych i hasła "by żyło się lepiej wszystkim", głoszonego przez tę partię.

Jacek Kurski mówił też, że Platforma przez wiele miesięcy nie była w stanie wprowadzić abolicji podatkowej. Poseł obawia się, że polski rynek pracy nie będzie w stanie zapewnić zatrudnienia Polakom, którzy są zwalniani z pracy w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.