Facebook Google+ Twitter

Kurski krytykuje Lecha Kaczyńskiego za Traktat Lizboński

Jacek Kurski skrytykował prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zdaniem europosła odpowiada on za to, że w Polsce nie będzie kary śmierci dla patologicznych przestępców.

 / Fot. PAP/Wojciech Pacewicz"Traktat Lizboński był fatalnym błędem. Przyjęto go, łamiąc sumienia wielu ludziom. To ten, kto podpisał traktat, przesądził, że w Polsce nie będzie kary śmierci dla patologicznych morderców." - powiedział Jacek Kurski.

Europoseł dodał, że Solidarna Polska jest właśnie po to, by nie popełniono w przyszłości tak "fatalnych błędów" - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał dokument ratyfikacyjny Traktat Lizboński półtora roku po przyjęciu go przez Sejm. Twierdził też, że w wyniku negocjacji udało się osiągnąć Polsce wiele sukcesów.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 01.12.2011 23:45

A ten co teraz narodzony, gdzie był niedouczony, mowę wtedy mu odjęło gdy podpisywano Traktat Lizboński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 01.12.2011 18:57

Przepis na szmatę? Patrz: Kurski Jacek. Niedługo dorówna bratu z Wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pis MAK
  • pis MAK
  • 30.11.2011 18:58

Papież to opcja niemiecka dlatego PiS nie uznaje jego nauk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/525221,Analiza-wypowiedzi-lecha-kaczynskiego-w-sprawie-traktatu-lizbonskiego.html
(Fragment)
Analiza wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego w sprawie Traktatu Lizbońskiego
autor: Witold Jarzynski
"Pewnie wielu z państwa zastanawiało się podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, co ten Sarkozy tak czepia się tego naszego prezydenta. A jeśli nie zaprzątało to państwa głowy, to pewnie ciekawi byliście, czemu Lech Kaczyński nie chce podpisać Traktatu Lizbońskiego, chociaż go wynegocjował i nawet niedawno powiedział, że „Polska nie będzie stać na drodze ratyfikacji” – (Fakt, 24 października 2008 r). A jego ministrowie zapewniali: „Prezydent – i o tym zapewniał swoich europejskich partnerów i przyjaciół – na pewno nie będzie hamulcowym procesu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego” - (Wywiad z Michałem Kamińskim, "Poranek TVN24", 16 lipca 2008r). Chciałbym prześledzić wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego odnośnie traktatu reformującego. Twierdzę, że w zachowaniu pana prezydenta nie ma żadnej logiki i żadnego planu. Jest tylko niezrozumiały upór i emocjonalne reagowanie na zmieniającą się sytuację polityczną. Traci na tym przede wszystkim sam Lech Kaczyński, którego pozycja międzynarodowa słabnie z każdym dniem zwłoki w podpisaniu traktatu. Oczywiście podstawą mojej tezy są wypowiedzi pana prezydenta i jego kancelarii. Nie śmiałbym wnioskować złych intencji prezydenta, gdyby nie to, że: „każdy lider europejski, z którym rozmawiał z Panem Prezydentem podkreślał, że Lech Kaczyński jest jednym z architektów tego traktatu” – (Wywiad z Michałem Kamińskim, "Poranek TVN24", 16 lipca 2008 r)."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 30.11.2011 17:45

Fajny temat dla niedouczonych zwolenników PiS - Tusk popiera korupcję . Poczytajcie ile spraw korupcyjnych wykryła ekipa Wojtunika a ile " artysta telewizyjny Kamiński z medialnym artystą nr 2 Ziobro ? Następca Kamińskiego pracuje bez kamer za to skutecznie . Wszystkie dane w necie. Kaczyści nie zrobili nic !!!!!!Urzadzali łapanki na znanych ludzi i przeciwników politycznych . Mam nadzieję , że te dwa sekciarskie ugrupowania nigdy nie wrócą do władzy. Głupi elektorat tylko to kupi cytując klasyka KURSKIEGO

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 30.11.2011 16:45

galwer @ NICEA , NICEA albo śmierć

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 30.11.2011 16:04

PiS wypowiedział posłuszeństwo Watykanowi [ sory ,że nie na temat] Papież na Audiencji Generalnej wypowiadał się na temat kary śmierci, której nasz kościół zabrania , na to Hofman " nie będziemy słuchać Papieża , jesteśmy suwerennym krajem i mamy swoje prawo. To już Himalaje głupoty. MÓWIONO że PiS to sekta a może i gorzej .PiS i Solidarna Polska to jakieś księżycowe zielone ludki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 30.11.2011 15:51

@ galwer czy aby chodzi o Lizbone ? Pomyśl , popraw i się nie ośmieszaj

Komentarz został ukrytyrozwiń
galwer
  • galwer
  • 30.11.2011 15:39

Sorry, a ktp krzyczał, "Lizbona, albo śmierć" ? Przecież PO-wiacy, na czele z ich ówczesnym guru Janem Marią Rokita.

Komentarz został ukrytyrozwiń
copelza
  • copelza
  • 30.11.2011 15:37

Jan Paweł ll nauczał, że kara śmierci jest równie zła jak aborcja. jeżeli mam wybierać między słowami wielkiego człowieka, a agitacją jakiegoś tam biskupa i jakiegoś tam Kaczyńskiego, to mimo że jestem agnostykiem, wybieram słowa Wojtyły. fanatyczni wyznawcy starego i nowego pisu budzą we mnie taką samą odrazę jak lewackie pomioty Palikota i obłudne, oderwane od narodu otoczenie Tuska, że nie wspomnę o faryzeuszach Pawlaka i Millera. w moim własnym kraju stałem się mniejszością. jest mi przykro.