Facebook Google+ Twitter

Kurski: marsz PiS to szyderstwo! Prezes w Kijowie na tle flag UPA

W polskiej polityce bez orkanu i Majdanu mamy ciągle trudne do oszacowania poziomy szkód: głupoty, zawziętości, złości i nienawiści. "Lawirowanie w sprawie Ukrainy" i granie ukraińską kartą dla swoich celów politycznych to…

 / Fot. CC,Autor:Tadeusz RudzkiOrkan Ksawery opuszczając Polskę, pozostawił zniszczenia i trudne obecnie do oszacowania, straty. Tymczasem w polskiej polityce bez orkanu mamy ciągle trudne do oszacowania straty, wynikające z: głupoty, zawziętości, złości i nienawiści. Podczas, gdy ukraińska opozycja na Majdanie w Kijowie organizowała Marsz Miliona, opozycyjna PiS zapowiedziała w Polsce, w rocznicę stanu wojennego, Wielki Marsz Przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu.

Jacek Kurski, europoseł Solidarnej Polski, skrytykował w Radiu ZET pomysł partii PiS, która planuje, rzekomo w obronie niepodległości, zorganizować Wielki Marsz "w rocznicę podpisania Traktatu Lizbońskiego". Europoseł Kurski podkreślił, że "wyprowadzać ludzi na ulicę pod hasłem obrony niepodległości to szyderstwo". Przypomniał, że Traktat Lizboński wynegocjowało kierownictwo państwa, wtedy, kiedy na tę decyzję miał wpływ Jarosław Kaczyński.

Redaktor Monika Olejnik w tym kontekście dostrzega: "Kaczyński zrobi w Warszawie własny Majdan". Jarosław Kaczyński zapowiada: "Podczas marszu 13 grudnia powiemy prawdę". A słynny i głośny w swoim czasie partyjny polityk i europoseł, dziś bezpartyjny Michał Kamiński, oświadcza: "Dość!" I odchodzi z polityki. Ach, co za strata… Szkoda, że wielka niegdyś gwiazda PiS i prezydenta Kaczyńskiego w roli rzecznika głowy państwa, może przestać świecić na polskim nieboskłonie naszej "pasjonującej" polityki.

To nie wszystko z gorących doniesień politycznych. Jacek Kurski, ongiś europoseł PiS a teraz partii Zbigniewa Ziobro, ostro krytykując Prawo i Sprawiedliwość w Radiu Zet za "lawirowanie w sprawie Ukrainy", stwierdził, że lider partii realizuje w tematyce ukraińskiej swoje cele polityczne, kosztem pamięci o polskich "ofiarach Rzezi Wołyńskiej i zbrodniach popełnionych przez UPA, na Polakach".

Jarosława Kaczyńskiego – o dziwo - bronił europoseł Marek Siwiec z Twojego Ruchu. Wywołał tym ostrą reakcję europosła Wojciecha Olejniczaka z SLD, który ocenił, że "Kaczyński stanął obok UPA, ale do Komorowskiego nie poszedł, bo go lekceważy". Wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa był na potrzeby polityki krajowej – mówił Olejniczak. - To nie miało nic wspólnego z poważną dyplomacją i polityką zagraniczną. Kaczyński jest w stanie stanąć obok UPA przeciwko polskiej lewicy i PO – stwierdził europoseł SLD.

Dyskusja na ten temat wynikła z deklaracji ks. Isakowicza-Zaleskiego, który zapowiedział, że 13 grudnia nie weźmie udziału w marszu PiS, z powodu wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego na kijowskim Majdanie. Tu Jacek Kurski zgodził się z księdzem Tadeuszem Isakowiczem. – PiS ma problem z wątkiem ukraińskim. To nie pierwszy tego rodzaju incydent, Kaczyński wykreślał słowo "ludobójstwo", co było elementem gry na Juszczenkę, który w sensie państwowym kanonizował Stepana Banderę. A Stepan Bandera odpowiada za masowe mordy na Polakach – przypomniał europoseł Kurski.

Dodał, że ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ma rację, gdyż prezes Kaczyński wystąpił na Majdanie w Kijowie, na tle flag UPA. – Okrzyk Kaczyńskiego: "Sława Ukrainie!" spotkał się z odpowiedzią: "Hierojom sława!". O jakich hierojach mowa? O UPA! – argumentował Jacek Kurski.

Słowa prezesa i tło flagi UPA za jego plecami, muszą budzić jednoznacznie krytyczne opinie oponentów lidera PiS, i nie tylko. Taki wytrawny polityk, jak Jarosław Kaczyński nie mógł popełnić aż tak wielkich błędów na Majdanie. Nie mógł też być zagubiony ani zaślepiony wielką przyjaźnią i gościnnością Ukraińców w Kijowie.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kto tam jest w stanie zrozumieć prezesa Kaczyńskiego. Za chwilę przerobi to na prowokację, za którą stoi PO
W ogóle nie rozumiem, po co polscy polityce wpierdzielają się brudnymi buciorami do czyjegoś kraju.
Nie potrafią się uporać z gospodarką własnego kraju a zachowują się jakby wszystkie rozumy pojedli.
Polską niech się zajmą anie Ukrainą. Potrafią tylko pierdzielić głupoty i się mądrować a co tego wychodzi to widzimy po naszym zadłużeniu publicznym, PKB, kondycji systemu emerytalnego i służby zdrowia i jeszcze można by mnożyć niemal w nieskończoność sfery, w których politycy nie ogarniają tematu.
Drażni mnie takie "łazikowanie po sąsiadach", włażenie w dupę i robienie z siebie pajaca.
Jak widzę te wszystkie śliniące się na Ukrainę gęby, to aż mnie bierze obrzydzenie. NIe dziwcie się, że Ukraińcy nas nie lubią, bo i za co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurski ma rację . Kaczyński popełnia błąd za błędem . Ma złych doradców ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sztandary w barwach UPA w marszu:

http://cdn.ruvr.ru/2013/12/10/1184940292/7RIAN_02334527.LR.ru.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

UPA to była antykomunistyczna partyzantka, która walczyła z Armią Czerwoną, a Lenin był rosyjskim rewolucjonistą - tak to przedstawia zachodnia prasa:

http://www.welt.de/politik/ausland/article122708129/Demonstranten-in-Kiew-stuerzen-und-koepfen-Lenin.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.