Facebook Google+ Twitter

Kurski o poczynaniach ABW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 11:16

Jacek Kurski uważa, że działania ABW są próbą skompromitowania działań PiS związanych z likwidacją WSI.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukała domy czterech osób w związku z domniemanymi nieprawidłowościami przy działaniach komisji weryfikacyjnej WSI. Po przeszukaniach prokuratura zleciła zatrzymanie dwóch osób.

Zdaniem gościa radiowej Trójki, Platforma Obywatelska chce w ten sposób "rehabilitować, a może nawet kanonizować Wojskowe Służby Informacyjne". Kurski dodał, że PO z jednej strony stara się uchodzić za partię antykomunistyczną, a z drugiej chce się "dogadać" z tą częścią III RP, która gwarantuje na przykład odrzucenie weta prezydenta. Zdaniem polityka PiS, Platforma działa w imię doraźnych korzyści.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że intuicja podpowiada mu, iż był podsłuchiwany. Jak dodał, ma takie wrażenie już od roku 2005, kiedy to Donald Tusk przegrał wybory prezydenckie.

Jacek Kurski skrytykował działania sejmowej komisji śledczej do spraw nacisków na specsłużby. Jak powiedział, chodzi w niej tylko o skompromitowanie rządów PiS i budowy IV RP. Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodał, że jego ugrupowanie za wszelką cenę starało się eliminować ze swoich szeregów przypadki korupcji i teraz jest za to dodatkowo piętnowane przez obóz rządzący.

Zdaniem gościa Polskiego Radia, w związku z wczorajszymi działaniami ABW jak najszybciej powinno zostać zwołane nadzwyczajne zebranie Komisji Sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.