Facebook Google+ Twitter

Kurski o potrzebie nowego PiS: Żeby wygrywać trzeba się zmienić

"W tej formule PiS może już nie wygrać żadnych wyborów. Żeby wygrywać trzeba samemu się zmienić", mówi w najnowszym wywiadzie Jacek Kurski. Rozmawia o Ziobrze, przegranych wyborach i ojcu Rydzyku.

 / Fot. Jarosław Kruk/CC 2.5W rozmowie z Onetem, Kurski na pytanie o wrzenie na linii Kaczyński-Ziobro, odpowiada, że nie ma żadnego sporu personalnego, jest jedynie "różnica filozofii". Przyznaje, że w minionych wyborach PiS poniósł porażkę. Uważa, że te wybory partia mogła wygrać, ale nie chce publicznie o tym mówić. Co trzeba zrobić żeby wygrać? Kurski uważa, że "trzeba samemu się zmienić". Sugeruje, że w obecnej formule, PiS może nie wygrać w żadnych wyborach. Nie oznacza to jednak chęci tworzenia nowej partii przez eurodeputowanego.

Kurski nie kwestionuje przywództwa Jarosława Kaczyńskiego, "Prawo i Sprawiedliwość to po pierwsze jedność, po drugie Kaczyński, po trzecie korekta w celu odniesienia zwycięstwa", mówi eurodeputowany.

Kurski broni się też przed nazywaniem siebie "ziobrystą", mówi o sobie "reformator". Krytykuje partię, m.in. za to, że "w PiS są zablokowane olbrzymie rezerwy ludzkiej aktywności, bezinteresowności i poświęcenia", "odblokowanie", jego zdaniem, mogłoby przynieść zwycięstwo PiS-owi.

"Nie wyobrażam sobie Prawa i Sprawiedliwości bez Zbigniewa Ziobry", a jego ostatnie wypowiedzi nazywa "pozytywną wizją zmian", które mają prowadzić do zwycięstwa PiS-u.

Dokonania o. Rydzyka ocenia pozytywnie. Wg Kurskiego media Rydzyka "tworzą wyłom w monopolu jednej opcji. (...) Stanowią swoistą żelazną duchową rezerwę dla ludzi szczerze kochających Polskę."

Źródło: Onet.pl
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

xx
  • xx
  • 04.11.2011 03:22

-


Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
  • qq
  • 03.11.2011 15:15

;ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 31.10.2011 17:37

no jak 007 napisal o kims "zla dusza" to nie wolno go nazywac panie Januszu sympatycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
  • 007
  • 31.10.2011 16:59

@ Janusz40 Co Panu obiecał Kurski w ewentualnej nowej stworzonej partii? Nazywanie go kimś sympatycznym,to całkowita pomyłka. Napisałem już w innym artykule,że Kurski Jacek oraz prezes to złe dusze. Złe dusze wszystko niszczą dookoła siebie. Gdyby poszli do egzorcysty a także.gdyby się wyzbyli chęci władzy,to wtedy może byłaby jakaś nadzieja,że ci dwaj byliby się zmienili. Ale,czy oni to zrobią?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz40
  • Janusz40
  • 31.10.2011 16:22

Ocena sytuacji dokonywana przez Kurskiego jest poprawna; mam dla tego polityka dużo sympatii. W programie PIS widzę braki; zbyt mało uwagi poświęca on sprawom gospodarczym, jest zbyt etatystyczny i zanadto socjalny. Wiem, że J. Kurski dostrzega to również. Wiem, że dalsze 4 lata pod rządami Tuska, to lata stracone dla Polski; trzeba budować silną opozycje, prowadzić pracę od podstaw; obserwuje się sukcesy nihilistycznych prądów ideowych (właściwie bezideowych - Palikot). Dla władzy jest to ruch wygodny, gdyż uderza przede wszystkim w prawicę. Trzeba się temu przeciwstawić. Nie jest rzeczą najważniejszą, czy będzie jedna partia prawicowa, czy sojusz kilku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.