Facebook Google+ Twitter

Kurski: obawiam się o ratyfikację Traktatu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 08:28

Poseł Jacek Kurski obawia, że sprawa ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego nie została zakończona. Gość "Sygnałów Dnia" w Programie I Polskiego Radia nie wykluczył, że jeśli nie dojdzie do uchwalenia ustawy kompetencyjnej, prezydent odmówi ratyfikacji traktatu.

Jacek Kurski przypomniał, że zgodę Prawa i Sprawiedliwości na ratyfikację Traktatu Lizbońskiego poprzedziła honorowa umowa między Lechem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem. Szef rządu obiecał, że w zamian za poparcie sejmowej uchwały ratyfikującej traktat, PO zgodzi się na uregulowanie odrębną ustawą procedury zmian w polskim stanowisku. Tymczasem wśród polityków PO pojawiają się głosy, że ustawa nie powinna obejmować prezydenta, a jedynie regulować relacje między Sejmem a rządem.

Poseł PiS-u podkreślił, że "kompromis helski" był wyrazem dobrej woli prezydenta. Obawia się jednak, że licząc na popularność swojej partii oraz euroentuzjazm polskiego społeczeństwa, Donald Tusk zechce przeforsować ratyfikację traktatu bez spełnienia obietnicy. Jeśli doszłoby do takiej sytuacji - zdaniem Kurskiego - winę za kompromitację Polski na arenie międzynarodowej spadnie na polityków Platformy Obywatelskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.