Facebook Google+ Twitter

Kurski: Palikot to monstrum wyhodowane przez Tuska

24 września Jacek Kurski udzielił wywiadu w rozgłośni radiowej RMF FM. Głównym tematem rozmowy był list do PiS od człowieka, który wczoraj podpalił się pod kancelarią premiera. Kurski mówił między innym o stronniczości Gazety Wyborczej, a także o tym, że koalicja PO i PiS, ale bez Tuska, to bardzo dobry pomysł.

 / Fot. Jarosław Kruk, lic. CC 3.0/ wikipediaNa stronie RMF24.pl możemy przeczytać zapis porannego wywiadu z 24 września z Jackiem Kurskim. Dziennikarka Agnieszka Burzyńska rozmowę z eurodeputowanym PiS zaczyna od pytań o list otrzymany przez opozycję od człowieka, który w piątek (23 września) dokonał aktu samospalenia w Warszawie. Kurski narzekał na nieporadność Julii Pitery w tej sprawie. Nie zareagowała bowiem na doniesienia mężczyzny, o nieprawidłowościach w urzędzie skarbowym, w którym pracował. Stwierdził także, że opozycja dostaje od obywateli tysiące takich listów i próbuje rozwiązywać problemy w nich przedstawione, jednak za wiele nie mogą, bo ze strony innych urzędników nie ma chęci współpracy.

Media w sprawie ofiar "państwa Tuska"

Jacek Kurski oskarżał w studiu RMF FM Gazetę Wyborczą o brak reakcji na tragedię ofiar, państwa rządzonego przez Donalda Tuska. Zasugerował, że gazeta nie robi tego, bo popiera Platformę. Pytał dlaczego Wyborcza nie pisze, że mężczyzna, który próbował się podpalić, chciał to zrobić przez "państwo Tuska". Kurski nawiązał także do incydentu sprzed roku, kiedy to działacz PO zamordował członka PiS, a Wyborcza również nie napisała wtedy, że prawicowca zabiło "państwo Tuska".

Palikot dla W24: Kalisz szantażował Napieralskiego "jedynką" na mojej liście


Eurodeputowany PiS oskarżał także obecnego premiera o hipokryzję, tłumacząc, że odwiedza on w szpitalu mężczyznę, którego swoimi rządami doprowadził do targnięcia się na swoje życie. Według Kurskiego, Tusk wykorzystuje cudze nieszczęście w swojej kampanii wyborczej i próbuje pokazać, że interesuje go los Polaków.

List do Tuska to jego akt oskarżenia

Kurski stwierdził, że list pozostawiony przez człowieka, który podpalił się wczoraj rano, to akt oskarżenia Donalda Tuska i jego rządów. Cytuje słowa, od których list się zaczyna: "Panie premierze, otacza się pan zgrają klakierów i hipokrytów", a dalej: "W czasie kampanii wyborczej jeździ pan po kraju i opowiada obywatelom, co zrobiliście". Kurski komentuje, że PO rozczarowała swoich wyborców, dlatego PiS bez problemu powinien wygrać większością bezwzględną.

Dziennikarka RMF FM akcentowała jednak, że nie wiadomo czy PiS rzeczywiście wygra wybory tak łatwo oraz pytała Kurskiego, o ewentualną koalicję. Eurodeputowany z ramienia PiS odpowiadał pewny siebie, że jego partia nie będzie musiała zawierać żadnej koalicji. Jego zdaniem, Platforma jest sama sobie winna straty części głosów, którą będzie musiała oddać Januszowi Palikotowi: "(...)to monstrum, które sobie wyhodował Donald Tusk, czyli pan Palikot, weźmie kilka procent albo spłyną głosy, które pozbawią Platformę kilkudziesięciu posłów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (129):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 02.10.2011 20:21

Po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy idę w niedzielę 9-go października wybierać znowu tzw. mniejsze zło,czyli PO. Nasi politycy w ogóle nie podobają mi się jako mężowie stanu. Jedyny czysty to Władysław Bartoszewski, który ze względu na wiek nie chce kandydować. Poza Bartoszewskim,który nigdy nie był interesowny(mam szczęście znać go osobiście)wszyscy inni nie dorównują mu w polityce etyką polityki i nikogo nie cenię tak jak Władysława Bartoszewskiego. Amen. Jarosław Kaczyński ,uważam że po śmierci swego ukochanego brata, powinien się już dawno wycofać się z polityki. Nie będę tłumaczyć,dlaczego tak uważam, dodam tylko,że również jestem bliźniakiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jasnowidz
 • Jasnowidz
 • 02.10.2011 20:02

Kurski Jacek to jeden wielki pisuar.

Komentarz został ukrytyrozwiń
buhhhehheh
 • buhhhehheh
 • 29.09.2011 12:25

to dla PiSu konkurencją jest teraz RuchPalikota a nie PO? Tak nisko już upadli? A może jeszcze z Korwinem-Mikke się pogryzą o te 0,005% wyborców, hehehehehehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń
tarnowiczanin
 • tarnowiczanin
 • 28.09.2011 20:11

tak pis powinien wygrać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
 • LINKe
 • 25.09.2011 19:26

Tak jak urządził się Kurski w życiu to żaden inny polityk w jego wieku. Leśniczówka za 20 tys złotych, fury za pł miliona, fucha w europarlamencie [ niczym tam się nie wyróżnia] , policji gra na nosie immunitetem . Teraz pod pretekstem problemów w pracy żony zgarnął rodzinę do Brukseli - dzieci muszą mieć staranne wykształcenie i europejskie matury. Urządził się facet , ma za co [ w imieniu prezesa] szkalować kolegów z innych opcji. Leśniczówka pewnikiem poszła pod wynajem - tak można żyć panie Kurski , ciemny lud to kupił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 25.09.2011 19:07

akurat PZPR to bardziej PO przypomina z ta swoja propaganda sukcesu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KOUTUN
 • KOUTUN
 • 25.09.2011 16:28

KACZYŃSKI to popelina , won od koryta,gościowa na każdą okazję , wszech rozumny jedyny nie zastąpiony
super patriota taki jak w PZPR co wypinali piersi do medali,jest charakteru nienawistnego samolubny,
świni dać rogi , to to samo co Kaczyńskiemu władze, jego intymna strona budzi zastrzeżenia gdyż z jakiego to powodu ma takie powodzenie wśród kleru , jego członkowie partii to takie okrąglutkie ciepłe dupki, sam nie wykazał się instynktem męsko- damskim , patologiczną ma budowę , krótki rączki którymi gestykuluje jak pacynka,psychika też upierdliwa gdyż tylko chce być prezydentem a są i inne zawody jak elektryk, kopacz, izolator, rzeźnik,klozetowy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan borek
 • jan borek
 • 25.09.2011 16:12

Polacy, obudźcie się! Nie pozwólcie ryżemu ścierwu rządzić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pisowiec
 • Pisowiec
 • 25.09.2011 14:24

Takim jak Kurski {człowiek???} nie przystoi się interesować.To jest dopiero monstrum PiSu!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
twój stary
 • twój stary
 • 25.09.2011 14:07

Jacek Kurski ma gadane i w ogóle jest OK. Palikoty zjada na sniadanie i popija piwem tuskim. Facet szybko radzi sobie z POpierdami i wszelkimi POlitycznymi eunuchami. Kurski trzyma kurs. Jestem za.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.