Facebook Google+ Twitter

Kurski: Tłumaczenia rządu przypominają mi kabaret Laskowika

"To, jak rząd tłumaczy się z niewybudowania na EURO autostrad, przypomina mi kabaret Laskowika - co z tego, że traktor nie ma jednego koło, skoro ma 3" - powiedział 10 maja Jacek Kurski.

Na początku tego tygodnia w "Rzeczpospolitej" ukazał się raport z dokonań rządu Tuska na Euro 2012. Okazało się, że nie będzie większości dróg, które rząd planował wybudować przed inauguracją mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Nawet podczas swojego expose premier Tusk mówił, o tym, że jego rząd połączy wielkie miast szybkimi drogami. Jak na razie nie połączył.

Nie jest to jednak duży problem, ponieważ, jak powiedział poseł PO, Adam Szejnfeld, UEFA oczekiwała od rządu zbudowania stadionów i lotnisk, a to się przecież udało. Ponadto dodał, że nie warto przejmować się głosami krytycznymi w tej sprawie, ponieważ należą one do polskich malkontentów, ludzi ciągle niezadowolonych, którzy nie potrafią cieszyć się sukcesami swojej ojczyzny.

Co ciekawie, niemal identycznie wypowiedział się publicysta Tomasz Wołek, który nie należy do rządzącej partii. Wołek stwierdził, że Polska jest dzisiaj wielkim placem budowy, a brak autostrad na EURO to w odniesieniu do całości drobny szczegół.

Z kolei Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Komorowskiego, w podobnym stylu do swoich poprzedników, całkowicie zbagatelizował całą sprawę. Stwierdził, że jeżeli Polska ze znaną dla siebie gościnnością przyjmie kibiców z całego świata, to ci nawet nie zauważą, że nie ma dróg.

Jacek Kurski powiedział, że jak słyszy te tłumaczenia, to przypomina mu się kabaret Laskowika: "Przypomina mi się kabaret o tym, że co z tego, iż traktor nie ma jednego koła, skoro ma trzy sprawne"- stwierdził

Warto zauważyć, że wszyscy reprezentanci obozu rządowego, tłumacząc się, z zaniechań gabinetu Donalda Tuska, zaatakowali opozycję i jego krytyków nazwali malkontentami.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

1grajek
  • 1grajek
  • 12.05.2012 19:24

Jeżeli chcielibyśmy rozliczyć rządy pis pana Kaczyńskiego ,Kurskiego i innych tym podobnym politykom to dopiero byłby wstyd bo ja nie pamiętam żeby w czasie rządów pis coś się pozytywnego działo , to jest wielkie chamstwo żeby rozliczać kogoś kto zrobił tak dużo , i jeszcze się podpinać do inwestycji które zostały wykonane pod rządami P.O. np. Orliki pan prezes powiedział ,że to jego pomysł . Stadiony to przecież zasługa prezesa przecież to on tak walczył o przyznanie nam organizację , gazoport P.O. powinna nazwać imieniem L.Kaczyńskiego bo przecież to on kiedyś wspomniał ,że Polsce przydał by się , Lotniska też zasługa pis bo oni byli już dawno przekonani że są nam potrzebne , i można mnożyć takie przykłady .Panowie z pis-u tak bardzo się napracowali , że od tego gadania z tego wszystkiego rękawy im popuchły że hej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Taliesin

Dzewiecki zapłacił bez "rabatu"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to jest Tuska wina, że jedna firma budująca autostradę postanowiła upaść, chińska firma wystawiła nas do wiatru, a ktoś tam na budowie kradł materiały budowlane i dawał w zamian piasek? Warto czasem poczytać też zagraniczne media i dowiedzieć się, że takie historie zdarzają się na całym świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 11.05.2012 11:40

A może Drzewiecki wytłumaczy w jaki sposób kupić posiadłości na Florydzie przy których leśniczówka to namiocik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.