Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7058 miejsce

Kurski wraca do politycznej gry. Czy zmieni oblicze kampanii?

Zapomniany przez media i opinię publiczną, po długiej przerwie do polityki krajowej z Parlamentu Europejskiego wraca Jacek Kurski. To znak, że w sztabie Prawa i Sprawiedliwości postawiono na odmianę dotychczasowej kampanii.

Przez ostatnie tygodnie PiS prowadziło świetną, z punktu widzenia PR, kampanię. Jarosław Kaczyński mówił o marzeniach i silnej Polsce, łączeniu a nie dzieleniu. Nie było znanych z poprzednich lat kontrowersji, nikt zdaje się nie pamiętać takich słów podziału jak "oni stali tam, gdzie stało ZOMO". Cicha, przyjazna wyborcom kampania odnosiła skutek - przez wiele dni słupki poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego ciągle rosły. Sztab robił swoje, strategia wydawała się doskonale przemyślana. A więc skąd publiczny powrót Jacka Kurskiego?

Sama szefowa sztabu prezesa PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska nie wspominała wcześniej o jakiejkolwiek możliwości dołączenia do zespołu kontrowersyjnego posła. Czy czeka nas metamorfoza w stylu posła Palikota czy może powtórka z dziadka z Wehrmachtu?

- Pomaga w planowaniu, zgłasza dużo propozycji. Ale nie będzie zagrywek jak z dziadkiem. Wszyscy mają świadomość, że każda osoba się przyda. Łączy nas wspólny cel - powiedział gazecie "Fakt" ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Wydaje się, że wprowadzenie do politycznej gry Kurskiego jest odpowiedzią na ostrą kampanię ze strony Platformy, w szczególności słów prof. Bartoszewskiego i Andrzeja Wajdy. Jacek Kurski, znany ze swojego ciętego języka może zarówno zniechęcić wyborców skuszonych nowym obliczem PiS, jak również przekonać do siebie dziesiątki innych pokazując jak zdeterminowany i głodny zwycięstwa jest prezes Kaczyński.

I chociaż dopiero najbliższe dni powinny przynieść definitywną odpowiedź w jakim kierunku podąży kampania PiS, to już dziś boję się o możliwe aluzje do starszych pokoleń służących Niemcom. Wszak w tym roku przypada 600. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Poprawiam literówkę:"Z deszczu pod rynnę.(polskie)"

Komentarz został ukrytyrozwiń

L.Wałęsa obiecał nieuczciwych puścić w "skarpetkach", program PO puści 90% Polaków w skarpetkach a PiS doprowadzi do narodowej tragedii. Dlatego wcześniej zamieściłem to; "Z deszczy pod rynnę.(polskie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie ten cytat z Kurskiego brzmi:
"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi. " - 14 października, 2005

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo - ma Pani identyczne uprawnienia jakie posiadam ja w zakresie kasowania komentarzy, bo rozumiem, że oto Pani chodzi. Skoro bowiem uważa Pani, iż komentarz Tomasza był obraźliwy zgodnie z Rozdziałem III pkt 19 regulaminu W24 może go Pani usunąć. Oczekiwanie, iż ja to uczynię mija się z celem, bo moim zdaniem granica nie została przekroczona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to słowa Kurskiego pani Magdo wypowiedziane po jego rewelacji z Wermachtem w poprzednich wyborach.
Facet ma wyborców PiS za ciemnogród któremu można każdy kit wcisnąć.
Jakoś Kurski miał rację bo spora cześć narodu się nie połapała w tej brudnej kampanii.

Teraz mamy kolejne zagrania socjotechniczne. Wszystko przeciwko biednemu Jarosławowi.
Za chwilę się dowiemy że mu kot zachorował a on sam cierpi na migrenę.
No i jak tu się nie użalić nad człowiekiem i nie zagłosować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan redaktor Rafał Gdak zauważył niezbyt trafne słowa pana Grzegorza, natomiast zbył milczeniem słowa pana Tomasza, dodam obrażające słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki kandydat na prezydenta taka gwardia przyboczna. Ciemny naród i tak nie zauważy."- panie Tomaszu mówi pan o sobie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bądź co bądź czasami jakaś partia grając pod publiczkę zdobywa niezasłużone poparcie panie Grzegorzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może Pan rozwinąć czym się owo "poparcie moralne" przejawia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bądź co bądź ,PiS to licząca się Partia Polityczna z olbrzymim poparciem społecznym i moralnym tylko nie docenianym w mediach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.