Facebook Google+ Twitter

Kurski został wyłączony z komisji śledczej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 18:55

Jacek Kurski został wyłączony z komisji śledczej badającej domniemane naciski na organa władzy. Większość posłów podzieliła opinię posła Roberta Węgrzyna z PO, że Kurski może być stronniczy.

Chodzi o zarzuty Janusza Kaczmarka, który twierdzi, że Kurski próbował namówić go do zmiany zeznań. Za wnioskiem głosowało czterech posłów komisji, posłowie PiS opuścili salę tuż przed głosowaniem.

Kurski podczas porannej części posiedzenia komisji tłumaczył, że rozmawiał z Kaczmarkiem, ale było to przypadkowe spotkanie w sekretariacie komisji po jego przesłuchaniu. Zapewnił, że rozmawiali jedynie chwilę, wychodząc z sali i rozmowa dotyczyła osobistych spraw, a nie przedmiotu prac komisji.
Posłowie czekali z głosowaniem nad wnioskiem posła Węgrzyna do końca obrad komisji, bo Jacek Kurski nie brał udziału w części posiedzenia.

W dyskusji Arkadiusz Mularczyk z PiS powiedział, że ta sprawa jest prowokacją, której celem jest "obrzucenie błotem" posła Kurskiego. Przypomniał, że Kurski startuje do Parlamentu Europejskiego. - To wstyd i hańba. Będziecie się kiedyś za to wstydzić - powiedział Mularczyk. Dodał, że wykluczany jest poseł opozycji. - Wniosek o wykluczenie świadczy o waszej bezradności - dodał.

Kurski powiedział, że komisja przyjęła wniosek pod dyktando Janusza Kaczmarka, który jest oskarżany o utrudnianie prokuratorskiego śledztwa. Poseł PiS dodał, że traktuje sprawę jako polityczną zemstę Platformy Obywatelskiej.

Poseł Węgrzyn odpowiedział, że nie można podważać wiarygodności Janusza Kaczmarka, bo w jego sprawie nie zapadł żaden prawomocny wyrok. Przypomniał, że Kaczmarek zwrócił się do szefowej Kancelarii Sejmu o zabezpieczenie i przekazanie nagrań monitoringu Sejmu z dnia, kiedy miała miejsce jego rozmowa z Kurskim.

Przewodniczący komisji Sebastian Karpiniuk z PO powiedział, że prokuratura apelacyjna w Gdańsku bada sprawę zarzutów korupcji byłego prezesa PZU Jaromira Netzla wobec Kurskiego. Karpiniuk dodał, że Kaczmarek sugeruje, że poprzez niego Kurski próbował wpływać na Netzla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.