Facebook Google+ Twitter

Kursy redukujące liczbę punktów karnych zostaną zlikwidowane?

Szykują się zmiany dotyczące kursów, które redukują liczbę punktów karnych. Prawdopodobnie zostaną zlikwidowane.

Jak informuje serwis hoga.pl kursy, które redukowały punkty karne kierowców zostaną zlikwidowane. Pomysłodawcy argumentują to tym, że nie spełniają one swojej funkcji, a prowadzący samochody dalej nie spuszczają nogi z gazu.

Na razie, takie kursy zmniejszają liczbę punktów o 6. Mogli z nich korzystać kierowcy, którzy zdobyli więcej, niż 6, a mniej, niż 24 punkty karne. W szkoleniach nie mogły uczestniczyć osoby, które za kierownicą spędziły mniej, niż jeden rok. Zabronione było też branie w nich udziału częściej, niż raz na sześć miesięcy. Koszt takiego kursu wynosił ok. 300zł.

Ustawodawcy planują wprowadzić zmiany od 2013 roku. Co wtedy będą mogli zrobić kierowcy, którzy przekroczą limit 24 punktów? Zostaną zmuszeni, by pójść na kurs, który całkowicie wyzeruje ich konto. Jeżeli jednak w ciągu najbliższych pięciu lat znowu przekroczą limit, zostaną wysłani na egzamina na prawo jazdy.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.