Facebook Google+ Twitter

Kurtyny wodne pozwolą warszawiakom odetchnąć w czasie upału

Pierwsza wodna kurtyna została uruchomiona dziś około 14 na placu po Kolumną Zygmunta. Kolejne mają stanąć w środę i czwartek na Rynku Starego Miasta, pod pomnikiem Kopernika i na placach: Trzech Krzyży, Bankowym i Konstytucji.

 / Fot. UM Podobne urządzenia przewidziane są też na rondzie Wiatraczna, przy dworcu Wileńskim i przy ogrodzie zoologicznym, a także w Centrum.

Kurtyna wystrzeliwana przez urządzenia ma sięgać 3-4 metrów, zużywając około 3 tys. litrów wody na godzinę. Mają działać w godzinach 10-18 przez cały okres upałów. Na podobne rozwiązania zdecydowały się także Wrocław i Szczecin.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozdaje także wodę pitną ze specjalnych beczkowozów: pod Pałacem Kultury w pobliżu metra Centrum (w dni robocze z wyjątkiem czwartku), oraz na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej, przed wejściem do Ogrodu Saskiego) w weekendy. Oba beczkowozy będą czynne w godzinach 11-18.

Kurtyny wodne to urządzenia używane przez Straż Pożarną do oddzielania zagrożonych obiektów np. podczas pożarów czy skażenia chemikaliami.

źródło: Salon24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hura!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O jaka radość z ochłody

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak powinno być w każdym mieście gdzie gorąco

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.