Kusznierewicz i Życki mistrzami świata w klasie Star

Podczas żeglarskich mistrzostw świata u wybrzeży Miami, Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zostali mistrzami świata w klasie Star. W regatach wzięło udział ponad 120 ekip z 32 krajów.

Mateusz Kusznierewicz YKP Warszawa i Dominik Życki Spójnia Warszawa zdobyli w czwartek 17 kwietnia złoty medal żeglarskich mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Star / Fot. Bartłomiej Zborowski/PAP (archiwum)Dzięki odrzuceniu najgorszego wyniku (44. miejsce w czwartym wyścigu), Polacy po zajęciu w piątym wyścigu czwartego miejsca awansowali na pierwszą pozycję w klasyfikacji MŚ klasy Star. W ostatnim wyścigu nie oddali prowadzenia i, po raz pierwszy, są najlepszymi żeglarzami globu.

To ich trzeci udział w tej imprezie. W 2006 r. w San Francisco zajęli ósme miejsce, rok temu w Cascais (Portugalia) w końcowej klasyfikacji zajęli szóste miejsce.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Star_(klasa_jachtów) to jachty wymagające ciężkiej i sprawnej fizycznie załogi oraz precyzyjnego trymu. W tej klasie żegluje wielu świetnych żeglarzy, jest ona uznawana za jedną z najtrudniejszych (ze względu na ogromną konkurencję) w żeglarstwie.