Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16866 miejsce

Kutnianie oddają hołd zmarłym tragicznie policjantom

Po wtorkowej tragedii, jaka wydarzyła się w Kutnie na skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego i Troczewskiego przychodzą mieszkańcy i zapalają znicze. Chcą oddać hołd poległym policjantom.

Zapalone znicze na miejscu wtorkowej tragedii / Fot. Piotr Panfil
Policjanci zginęli w obronie prawa; na posterunku pracy. Prezydent Burzyński w środę ogłosił żałobę w mieście, odwołano wszystkie imprezy, zawody sportowe i inne uroczystości.

Przypomnijmy. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego i Troczewskiego, kiedy to jeden radiowóz jechał na akcję, a drugi ścigał kierowcę samochodu. Rozpędzone pojazdy zderzyły się z tak wielką siła, ż policyjny ford transit znalazł się na pobliskim drzewie, rosnącym tuż za ogrodzeniem, a ford focus zatrzymał się na stojącym na skrzyżowaniu samochodzie. Dwóch policjantów poniosło śmierć na miejscu. Dwaj uratowani stróże porządku w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala w Łodzi. Stan ich jest stabilny i co najważniejsze, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi - inspektor Ferdynand Skiba zapowiedział, iż rodziny ofiar zmarłych obejmie opieką psychologów jak również otrzymają oni wsparcie finansowe. Przyczyny i przebieg tragicznego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

W wypadku zginęli...
 / Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Ś.p. Starszy sierżant Krzysztof Staniszewski - mieszkał w Kutnie i miał 30 lat. Służbę w policji rozpoczął w sierpniu 2000 r. Od początku związany był z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, gdzie pełnił służbę w pionie prewencji - 1 sierpnia 2003 r. został mianowany na stanowisko referenta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. 1 kwietnia 2006 roku został sierżantem. Sierż. Krzysztof Staniszewski był żonaty i osierocił dwoje dzieci.

 / Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi Ś.p. Starszy posterunkowy Piotr Walczak - mieszkał w Kutnie i miał 25 lat, był kawalerem. Od 15 maja 2003 r. do 14 maja 2004 r. pełnił służbę kandydacką w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Do niebieskiego munduru powrócił po rocznej przerwie - 9 maja 2005 r. rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie w pionie prewencji, a następnie w pionie ruchu drogowego. 9 maja 2006 r. został mianowany na stanowisko aplikanta Ogniwa Patrolowego Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, a 24 lipca 2006 r. został starszym posterunkowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cześć Ich pamięci!!!
A jakie wnioski powinna wyciągnąć Policja z tego wypadku? Czy powinna odbyć się konferencja prasowa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.