Facebook Google+ Twitter

Kutnianin najlepszym pilotem szybowcowym

W dniach od 10 do 19 kwietnia, na Słowacji w miejscowości Nitra, odbyły się międzynarodowe zawody szybowcowe Pribina Cup. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Kawa, najbardziej utytułowany szybownik świata, partner Łukasza Wójcika w klasie 15-metrowej.

Łukasz Wójcik, Kutnianin zajął 2. pozycję w Międzynarodowych Pribina Cup / Fot. Biuro Promocji i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta KutnoLoty o najwyższe miejsce na podium rozpoczęły się 10 kwietnia, zaś zakończenie było 19. Przez te dni rozegrano siedem konkurencji. Piloci latali głównie nad terenami górskimi Słowacji, Czech, Węgier a także częściowo nad południowymi krańcami Polski.

- Czuję olbrzymią satysfakcję, że udało mi się zająć tak znakomite miejsce wśród ponad 60 zawodników - mówi specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl, Łukasz Wójcik. - Drugie miejsce to także dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Nitrze od 27 czerwca do 11 lipca bieżącego roku. Mam nadzieję, że uda się powtórzyć ten sukces - zapowiedział Łukasz.

Łukasz w locie. / Fot. Biuro Promocji i Obsługi InwestorówKolejnymi zawodami, w jakich weźmie udział Łukasz Wójcik, to Grand Prix Polski w Wyścigach Szybowcowych oraz mistrzostwa Polski w klasie Otwartej, są to bowiem najbardziej prestiżowe zawody w kraju.

Zatem życzymy samych sukcesów i czekamy na tytuł Mistrza Europy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jaki ciekawy news, tylko trochę po czasie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.