Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18783 miejsce

Kutno: centrum miasta pod okiem kamer

W centrum Kutna zamontowano dziesięć kamer. Obsługuje je całodobowo straż miejska, która mieści się przy ulicy Podrzecznej. Już są pierwsze interwencje.

Oto nowe kamery, które działają 24 godziny na dobę. / Fot. Piotr PanfilKamery zlokalizowane są na skrzyżowaniach ulic: Królewskiej z ulicą Joselewicza, Królewskiej z ulicą Pereca, Królewskiej z ulicą Nawrot, Teatralnej z ulicą Zduńską, Podrzecznej z ulicą Krótką, Podrzecznej z ulicą Sienkiewicza i Barlickiego z ulicą Nawrot.

Następnie "wielki brat" umieszczony jest na ulicy Sienkiewicza, przed Placem Piłsudskiego oraz przed kościołem przy ulicy Teatralnej. Dobrym posunięciem było również zainstalowanie kamery na budynku dworca kolejowego PKP, przy ulicy 3-go Maja.

Oto nowe kamery, które działają 24 godziny na dobę / Fot. Piotr Panfil - W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel kwotę 350 tysięcy złotych - mówi Wiadomościom24.pl, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta, Joanna Brylska.
Po zakończeniu montażu kamer nastąpiło podłączenie ich do centrum monitoringu w dyżurce straży miejskiej, gdzie umieszczone są urządzenia do podglądu obrazów, sterowania dowolnie wybraną kamerą przez operatora systemu oraz rejestracji obrazów. Stanowiska obserwacji telewizyjnej ma również Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

Dzięki monitoringowi poprawi się bezpieczeństwo w centrum miasta. Urząd Miasta na zamontowanie kamer przeznaczył 350 tysięcy złotych. Nagrania przechowywane są przez 30 dni na twardym dysku.

Na koniec trzeba podkreślić, że już zdarzyły się pierwsze incydenty pod okiem kamer. Na szczęście wszystko jest rejestrowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak w każdym teraz mieście Kutno będzie całe w monitoringu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że są kamery, ale przydałoby się jeszcze kilkadziesiąt następnych w bardziej niebezpiecznych miejscach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.