Facebook Google+ Twitter

Kutno doczeka się w końcu aquaparku

Prezydent miasta, Zbigniew Burzyński zatwierdził projekt nowego aquaparku, jaki ma zostać wybudowany na terenach Baseballowego Kompleksu Turystyczno-Rekreacyjno-Sportowego w Kutnie. Projekt koncepcyjny przedstawiła firma KIPP Projekt z Warszawy.

Perspektywa od strony wejścia głównego. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta KutnoW tej chwili mieszkańcy Kutna mają do dyspozycji tylko jeden basen, a znajduje się on w szkole podstawowej nr 9, przy ulicy Władysława Jagiełły. Mimo to, osoby chcące popływać wybierają się do Gostynina, miasteczka położonego około 20 km od Kutna. Znajduje się tam nie tylko basen, ale m.in. zjeżdżalnia, sauna oraz brodzik z prawdziwego zdarzenia.

Z projektu przygotowanego przez warszawską firmę dowiadujemy się, że ogólna powierzchnia zabudowy nowego kutnowskiego aquaparku ma wynosić 4 437,13 metrów kwadratowych. W hali ma znajdować się zatem basen o wymiarach 16 metrów na 25,03 metrów o głębokości od 1,20 do 1,95 metra oraz basen do nauki pływania o wymiarach 12, 5 metrów na 6,25 metrów, zaś głębokość wynosić ma od 1 metra do 1,35 metra.

W projekcie znajduje się basen rekreacyjny o powierzchni 217 metrów kwadratowych, a w nim stanowiska do masażu wodnego z napowietrzaniem, gejzery wodno-powietrzne, „ruchome kamienie”, „rwąca rzeka”, dwie stacje do masażu karku i trzy 8-osobowe jacuzzi. Dla dzieci nie zabraknie oczywiście brodzika o głębokości do 0,4 metra, zaś młodzież będzie miała do dyspozycji dwie zjeżdżalnie rurowe zewnętrzne o łącznej długości 80 metrów i spadku 11 proc.

We wnętrzu kompleksu zaprojektowano również dodatkową zjeżdżalnię szerokotorową, zespół odnowy biologicznej i fitness, łaźnie parowe, sauny, solarium i stanowiska do masażu. W części fitness znajdować się będą dwie sale do ricocheta, siłownia oraz sale do ćwiczeń ruchowych. Wzdłuż zewnętrznej zachodniej ściany budynku zaprojektowano czterotorową kręgielnię z własnym zapleczem.

Elewacja wschodnia i południowa. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno - Jestem bardzo zadowolony, że przyjęliśmy projekt koncepcyjny budowy aquaparku - stwierdza prezydent miasta, Zbigniew Burzyński. - Mam nadzieję, że spełni on oczekiwania mieszkańców i będzie dobrą wizytówką naszego miasta.

Co dalej?

- Teraz kolej na wykonanie projektów budowlanego i wykonawczego, które będą gotowe w połowie 2009 roku. Po zakończeniu tego etapu nastąpi ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy i jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, cykl budowlany aquaparku nie powinien potrwać dłużej niż 18 miesięcy - mówi Burzyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Agnieszka
  • Agnieszka
  • 31.03.2011 13:55

Jeee.. w końcu coś ciekawego:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
kokos
  • kokos
  • 12.11.2010 20:03

lubie placki

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dobrze, że coś się buduje.

Mimo to prywatnie uważam, że zamiast aquaparku cenniejsze byłyby następujące inwestycje:
-budownictwo mieszkaniowe (największy problem Kutna),
-dworzec PKS (ciągle jest dworzec prowizoryczny, z którego odjeżdżają jedynie autobusy zaczynające trasę w Kutnie),
-remont dworca PKP (niby własność spółki PKP Dworce Kolejowe, ale samorząd mógłby wspomóc inwestycję, jeśli na PKP nie może sobie z tym poradzić - takie rozwiązanie jest możliwe do zastosowania)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę jeździł do Was do aquparku! +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.