Facebook Google+ Twitter

Kutno. Dyrektor Szpitala odwołana. Nowym został J. Marynowski

W poniedziałek rano odbyło się posiedzenie zarządu powiatu kutnowskiego, na którym zdecydowano, iż obecny dyrektor szpitala, Tomasz Kłosiński pożegna się ze swoim stanowiskiem. Równocześnie fotel dyrektora SP ZOZ w Kutnie objął Jacek Marynowski. Czy skończą się konflikty? Czy zwolnieni lekarze wrócą z powrotem do swoich dawnych obowiązków?

Były dyrektor kutnowskiego SP ZOZ - Tomasz Kłosiński i przewodnicząca szpitalnej Solidarności - Barbara Mordzak. / Fot. Piotr PanfilNa ostatniej, piątkowej, sesji Rady Powiatu grupa radnych złożyła wniosek w sprawie zwołania konkursu na nowego dyrektora kutnowskiego SP ZOZ. Przypomnijmy, że były szef placówki, Tomasz Kłosiński został powołany na stanowisko bez wygranego konkursu, bowiem wcale się on nie odbył. Powołał go zarząd powiatu.

Kłosiński zasłynął ze zwolnień pracowników doświadczonych, jakich brakuje w tej placówce. Związki zawodowe twierdziły, że nie ma on żadnego pomysłu na dalsze funkcjonowanie placówki. Niedawno głośno było we wszystkich ogólnopolskich mediach, iż Kłosiński zabrał część pensji pracownikom. Jak twierdził jest to sposób na zaoszczędzenie. W szpitalu wybuchł protest ostrzegawczy. Na szczęście zarząd powiatu przejrzał na oczy i postanowił zmienić obecnego dyrektora.

Nowym dyrektorem został 55-letni Jacek Marynowski, który do tej pory pełnił rolę zastępcy dyrektora do spraw medycznych. Posiada on wyższe wykształcenie. Skończył wydział lekarski na Akademii Medycznej w Łodzi i ma specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej. Następnie ukończył studia podyplomowe z organizacji i ekonomii zarządzania. Co więcej, był już dyrektorem w szpitalu w Pabianicach, gdzie pracował 20 lat.

Więcej informacji podamy niebawem na łamach Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pan Tomasz Kłosiński pewnie posiada jakieś argumenty. Nic o nich nie wiemy.
A może szkoda człowieka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.