Facebook Google+ Twitter

Kutno: Dyrektor szpitala straszy dziennikarzy policją

Dyrektor kutnowskiego szpitala Paweł Górski wyrzucił umówionych z nim wcześniej na rozmowę dziennikarzy. Sytuacja powtarza się notorycznie, choć dyrektor jako osoba publiczna, jest zobowiązany do kontaktów z prasą.

Dyrektor unika mediów już od dłuższego czasu, tłumacząc się brakiem czasu lub tym, że nie ma ochoty na rozmowę. Wczoraj na spotkanie z dyrektorem umówiony był dziennikarz Kutnowskiego Magazynu Informacyjnego. Mimo ,,zapisania" się na rozmowę, nie został przyjęty. Podczas dzisiejszej wizyty dziennikarze nagrali film ze spotkania, na którym widać, jak Paweł Górski zamyka im drzwi przed nosem. Gdy pracownicy KMI nie dają za wygraną dyrektor wyrzuca ich z sekretariatu, nie interesując się nawet tematem rozmowy. Wyrzuceni dziennikarze to pracownicy kutnowskiego magazynu informacyjnego, m.in. prowadzący serwis KMI Paweł Markiewicz.

Jak informuje Wiadomości24 Paweł Markiewicz z podobnych przyczyn (odmowy współpracy z dziennikarzami - red.) Paweł Górski został odwołany ze stanowiska w szpitalu w Pabianicach, gdzie zarządzał placówką. Już tam znany był z trudności w relacjach z tamtejszym personelem.
- Nie jesteśmy jedyną redakcją, tak potraktowaną przez szefa kutnowskiej placówki. Podobne doświadczenia mieli dziennikarze Dziennika Łódzkiego - mówi redaktor naczelny KMI.

Pracownicy szpitala nie chcą komentować sytuacji w obawie przed utratą pracy. Jeden z lekarzy odmawia podawania jakichkolwiek informacji, tłumacząc, że jedyną osobą wyznaczoną do kontaktów z mediami jest...dyrektor placówki. Kutnowski szpital od kilku lat boryka się z problemami finansowymi. Od 2002 roku obecny dyrektor jest już dwunastym zarządcą tej placówki. Mimo kolejnych zmian i prób uporania się z kłopotami losy szpitala są nadal niepewne.

Zobacz film nakręcony przez http://www.kutno.net.pl/zasoby/gorski.wmvdziennikarz Kutnowskiego Magazynu Informacyjnego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.