Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5859 miejsce

Kutno: film poniżający nauczyciela historii powstał z zemsty?

Współautorzy: Piotr Panfil Grzegorz Broniarczyk

Mówił niewyraźnie, miał "dziwny styl" i "śmiesznie się denerwował". Historyk z kutnowskiego "ekonomika" już od dawna był obiektem uczniowskich żartów. Dramat nauczyciela pozostałby w szkolnych murach, gdyby nie poniżające filmy, które nakręcili i zamieścili w internecie uczniowie. Sprawą zajęła się policja.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Kutnie / Fot. Piotr PanfilNauczyciel historii z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 w Kutnie od kilkunastu dni jest "atrakcją" dla uczniów "ekonomika". O sprawie umieszczenia filmów na YouTube zrobiło się głośno, gdy nagranie trafiło do Zofii Falborskiej, dyrektorki ZSZ nr 3. – Stała się rzecz straszna. Wczoraj dowiedziałam się o tym nagraniu i zdecydowałam zgłosić sprawę na policję – mówi Zofia Falborska i dodaje: – Samo nagranie nauczyciela podczas lekcji nie jest szokujące, ale ktoś dorobił do jednego z odcinków (było 6 filmów, a cykl nosił tytuł "Gibbon – Lord of Darkness" - przyp. red. Wiadomości24.pl) bulwersującą kreskówkę.

Redakcja Wiadomości24.pl dotarła do trzech filmów, które do niedawna można było zobaczyć w serwisie YouTube (internauta, który je tam umieścił usunął już nagrania). W "kreskówce" słychać wierszowaną opowieść o przygodach seksualnych nauczyciela ze zwierzętami. Lektor: "Po z...e wyczerpującym dniu pracy Gibon p...ą się na łóżko". / Fot. redTwórcy w wulgarny sposób pokazują marzenia senne pedagoga. Mało tego, mimo iż jest to kreskówka "bohater" filmu jest rozpoznawalny – na ścianie wisi jego portret, a animowana postać ma "dosztukowaną" twarz nauczyciela historii. Zasady etyki dziennikarskiej nie pozwalają redakcji na opublikowanie materiału. Postanowiliśmy opublikować jedynie najbardziej cenzuralny mały fragment:
"Po z... wyczerpującym dniu pracy Gibon p... się na łóżko".
"...z....ł krowy w całej gminie, własną matkę oraz świnie."


Dyrektor Falborska jest wstrząśnięta. Zastanawia się, co kierowało uczniami: – Rozmawiałam z młodzieżą, ale do tej pory nie wiem, czy ktoś to zrobił na zasadzie czarnego humoru, czy z zemsty – mówi. – To nauczyciel z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Wśród młodzieży cieszy się sympatią i dobrą opinią. Potrafił zainteresować młodzież lekcją – dodaje.

Lektor: "...zgwałcił krowy w całej gminie, własną matkę oraz świnie..." / Fot. redUdało nam się dotrzeć do uczennicy, która z autorami filmu chodzi do jednej klasy. Nasza rozmówczyni twierdzi, że nauczyciel od dłuższego czasu był "maskotką" kutnowskich uczniów: – Na lekcjach historii dokuczano mu, bo śmiesznie się denerwował, sama się z niego śmiałam – przyznaje. – Miał dziwny styl bycia, kulał i niewyraźnie mówił – dodaje. Nauczyciel był znany w szkole również, jak określają to uczniowie, z powodu "dziwactwa". W rozmowie z Wiadomościami24.pl uczniowie narzekali na nerwowe zachowanie nauczyciela: – Podszedł do mojej ławki i, by uspokoić klasę, uderzył pięścią w stół – opowiada jedna z uczennic. – Bardzo się wówczas przestraszyłam – dodaje.

Lektor: "...w traktor też z... z buta i w... też w d... koguta..." / Fot. redSprawą poniżania nauczyciela zajęła się już kutnowska policja. – Zrobimy to, co do nas należy. Zabezpieczyliśmy materiał dowodowy w postaci filmów. Jeśli dochodzi do znieważenia nauczyciela to sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do roku, kara ograniczenia wolności do roku lub kara grzywny – mówi Krzysztof Michalski, komendant KPP w Kutnie. Dyrekcja szkoły próbuje dojść, kto stoi za nagraniem – Nie wiem czy to jeden uczeń czy grupa nagrała nauczyciela na lekcji, nie mam również pewności z jakiej klasy była ta osoba – mówi dyrektor Falborska. Gazecie internetowej Wiadomości24.pl udało się ustalić, że film został nagrany przez uczniów jednej w pierwszych klas. Informację potwierdza również osoba zbliżona do środowiska nauczycielskiego.
Jedno jest pewne, autorzy "czarnego humoru" zostaną ukarani. – Na razie trudno jest mówić jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte, bo nie ma winnych. Ale będzie to kara, jaką przewiduje statut szkoły, włącznie z relegowaniem – podkreśla dyrektor ZSZ nr 3.

ZOBACZ TEŻ:
- Kutno: Po ujawnieniu afery w ,,ekonomiku" wrze na forach internetowych
- Uczniowie opublikowali film, na którym poniżają nauczyciela

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niesamowita historia. Warto przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.