Facebook Google+ Twitter

Kutno: huczne obchody Dnia Wolontariusza ze Zbigniewem Wodeckim

W czwartek, w kutnowskiej hali sportowej, odbył się Dzień Wolontariusza organizowany przez kutnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowano wolontariuszom, bez których orkiestra by nie zagrała, rozdano Ordery Uśmiechu, a uroczystość swoją obecnością uświetnił Zbigniew Wodecki.

Na uroczystości przyjechali przedstawiciele Widzewa Łódź wraz z Tomaszem Łapińskim. / Fot. Piotr PanfilO godz. 18 w kutnowskiej hali sportowej rozpoczął się coroczny Dzień Wolontariusza. Zaproszonych gości, jak również wolontariuszy witała już od godziny 17.30 Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jacek Sikora podczas wręczania prawdziwych hełmów i Orderów Uśmiechu. / Fot. Piotr PanfilNa samym początku uroczystości zaprezentowali się tancerze, którzy zatańczyli do kilku znanych wszystkim utworów. Potem głos zabrał Jacek Sikora, który powtarzał, że tak naprawdę tej orkiestry by nie było, gdyby nie wolontariusze.

Tancerze podczas Dnia Wolontariusza. / Fot. Piotr PanfilNastępnie przystąpiono do wręczenia Orderów Uśmiechu, a otrzymali je: firma P.W. "Hydrobud", P.H. Agromarket Jaryszki, Andrzej Nowakowski, Kalina Lewandowska, Radio Victoria, Widzew Fan Club Kutno, Fabryka Zespołów, Piero Pini, ambasador Czech - Jan Sechter i Arkadiusz Marciniak. Na scenie nie zabrakło także przedstawicieli Widzewa Łódź, na czele z byłym reprezentantem Polski, wieloletnim piłkarzem Widzewa, Tomaszem Łapiński. Poza orderami wręczono jeszcze trzy metalowe hełmy.

Około godziny 19 na scenie pojawił się chór składający się z uczniów kutnowskich szkół. Najpierw chórzyści zaśpiewali jedną piosenkę, zaś drugi utwór wykonali wraz z gwiazdą wieczoru, Zbigniewem Wodeckim. Zbigniew Wodecki porwał kutnowską publikę znanymi przebojami. Nikt na trybunach nie siedział, wszyscy stali i śpiewali. Artysta wykonał m.in. piosenkę, która większości kojarzy się z dzieciństwem, czyli "Pszczółkę Maję".

Na środku hali ustawiono scenę na której odbywał się koncert Zbigniewa Wodeckiego. / Fot. Piotr PanfilZbigniew Wodecki otrzymał rzeźbę, którą wykonał mieszkaniec Kutna. / Fot. Piotr PanfilNiezastąpiony Jacek Sikora

Trzeba zaznaczyć, że nagrody i wyróżnienia otrzymują osoby, które pomagały w zorganizowaniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy też brały udział w akcjach organizowanych przez WOŚP. Wręcza je tradycyjnie, chyba nikogo to nie zdziwi, Jacek Sikora, czyli główny organizator WOŚP w Kutnie. To on czuwa co roku nad tym, by orkiestra zagrała hucznie.

Sikora wiele razy podkreślał podczas swoich wystąpień publicznych, że tak naprawdę orkiestra by nie zagrała bez wolontariuszy, którzy tego styczniowego dnia zbierają pieniążki dla ciężko chorych osób. Również te same słowa wypowiedział podczas czwartkowego Dnia Wolontariusza w Kutnie.

Zbigniew Wodecki wraz z organizatorem, niezastąpionym Jackiem Sikorą. / Fot. Piotr PanfilMoże i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie by nie było bez wolontariuszy, ale ludzi dobrej woli, nie byłoby gdyby właśnie nie Jacek Sikora. To on organizuje spotkania i przyjmuje wolontariuszy. Jemu należą się ukłony i wyrazy podziękowania. Nawet kutnowska społeczność, która jest bardzo krytyczna, nie może skrytykować poczynań Sikory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.