Facebook Google+ Twitter

Kutno: Kolejna inwestycja - terminal kolejowy

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy w Kutnie ma ruszyć budowa terminalu kolejowego. Firma PCC Intermodal S.A, zakupiła 6 hektarów na swoją siedzibę. Niestety nie ma wzmożonego zainteresowania terenami wokół terminalu.

Logo firmy, która wykupiła 6 hektarów ziemi pod terminal kolejowy.  / Fot. Piotr Panfil Wszystko wskazuje na to, że naprzeciwko Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie terminal kolejowy. - W czerwcu odbył się przetarg na sprzedaż gruntów położonych przy ul. Okólnej - mówi Wiadomościom24.pl, Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta. - W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, firma Nijhof – Wassink Sp. z o.o. nabyła około jedenastu hektarów pod budowę centrum logistycznego przeznaczonego do obsługi materiałów sypkich - dodaje.

Równocześnie firma PCC Intermodal S.A. zakupiła około 6 hektarów ziemi pod budowę kolejowego terminala kontenerowego. Przewiduje się, ze prace związane z budową układu torowisk zajmą firmie około roku.

Widzimy zatem, jak zapowiada się nowa kutnowska inwestycja - terminal kolejowy.  / Fot. Urząd Miasta Kutno Budowa terminalu wymaga podjęcia kolejnych działań infrastrukturalnych, przede wszystkim rozbudowy skrzyżowania z ulicą Wschodnią w kierunku północnym. Skrzyżowanie to znajduje się na drodze krajowej numer 2. - Po rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przyjęte jest rozwiązanie w postaci ronda - stwierdza Joanna Brylska. - W związku z tym zlecone zostało opracowanie projektu, który będzie uzgadniany z GDDKiA - dodaje. Zadanie to finansowane będzie z budżetu miasta. Nie wykluczone, iż
prowadzone będą rozmowy o współfinansowaniu z inwestorami.

Jedyne co może martwić to fakt, że nie ma chętnych na wykup terenów wokół terminalu. Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna twierdzi, że chętni się znajdą, jak rozpocznie się na dobre budowa.

Wszystko wskazuje na to, że miasto stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wspaniałe położenie Kutna przy ważnych szlakach transportowych ciągle pozostaje słabo wykorzystywane. Miejmy nadzieję, że ten terminal coś ruszy w tym kierunku. Szkoda, że ciągle nie widać początku robót terenowych w miejscu, w którym ma powstać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za lokalne informacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.