Facebook Google+ Twitter

Kutno: komunikacja miejska z ograniczoną odpowiedzialnością

MZK w Kutnie najprawdopodobniej już w grudniu tego roku zostanie spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Podczas wtorkowej Sesji Rady Miasta kutnowscy radni zagłosowali jednogłośnie. Jak mówi dyrektor MZK, jest to bardzo dobra decyzja, która przyniesie same plusy.

MZK Kutno najpóźniej w grudniu zostanie spółką z o.o. / Fot. Piotr Panfil Szesnastu radnych głosowało za przekształceniem Miejskiego Zakładu Komunikacji, zaś sześciu rajców wstrzymało się od głosu. Jednak wszyscy potwierdzili, że zakład ten musi funkcjonować, ponieważ inaczej mieszkańcy miasta pozbawieni zostaliby publicznego transportu. - Tego czasu, żeby się zastanawiać, nie ma. Do końca roku trzeba tę firmę przekształcić - wypowiedział się na sesji prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński.

Celem przekształcenia MZK w spółkę z o.o. jest przede wszystkim dostosowanie firmy do prawa unijnego; chodzi również o oszczędności. Miasto przyznaje, że tabor jest niedofinansowany od kilkunastu lat. Jak zaznacza jednak przewodniczący Rady Miasta, Jacek Sikora, w Kutnie jest najwięcej ulg w województwie łódzkim. Co najważniejsze, te ulgi nie zostaną mieszkańcom zabrane.

Bardzo ważną sprawę również poruszył Jacek Sikora. - Jak szukać oszczędności, jeśli co weekend jest wybijanych kolejnych sześć szyb na przystankach - mówił Sikora. Miasto szuka tych oszczędności od kilku lat. - Nadszedł dzień, kiedy nie mamy wyjścia - tym stwierdzeniem zakończył przemówienie. Dodajmy, że na kupno i wstawianie nowych szyb przystanków wydawane są tysiące złotych.

MZK Kutno najpóźniej w grudniu zostanie spółką z o.o. / Fot. Piotr PanfilCzy jest zagrożenie?

- Zagrożenie jest żadne - wyjaśnia dyrektor MZK w Kutnie, Józef Szubski. - Zakres wykonywanych obowiązków, usług przejmuje nowa firma i te same zadania ona wykonuje. My, jako spółka, stajemy się przedsiębiorcą, dostajemy licencję i pozwolenia na prowadzenie działalności transportowej zarobkowej - zapewnia Szubski. Plusem także jest fakt, iż dzięki przekształceniu, firma będzie mogła przyjmować i świadczyć więcej usług niż to było do tej pory. Chodzi tutaj np. o usługi warsztatowe. Będą one świadczone bez ograniczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.