Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13904 miejsce

Kutno. Księża wygrywają z policjantami. To nie koniec atrakcji

W niedzielę na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie odbył się coroczny mecz, w którym drużyna księży z diecezji łowickiej zmierzyła się z kutnowskimi policjantami. Niestety funkcjonariusze ulegli przeciwnikom aż 3:0. Jest to pierwsza ich przegrana.

Drużyna księży wygrała w niedzielnym spotkaniu z policjantami 3:0. / Fot. Piotr PanfilOd 2006 roku odbywają się mecze księży z Diecezji Łowickiej z kutnowskimi policjantami. Organizatorem spotkania jest ksiądz Jan Dobrodziej z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Zawody zawsze odbywają się w czasie majówki, bowiem wpisały się one w tradycję Kutna.Bramkarz drużyny księży, po odebraniu pucharu, cieszy się ze zwycięstwa nad policjantami. / Fot. Piotr PanfilW tym roku, 2 maja, księża z Diecezji Łowickiej wygrali z policjantami aż 3:0. Zdziwiło to nie tylko drużynę z ulicy Toruńskiej, ale i samych przybyłych na mecz kibiców. Od trzech lat, co roku, zwyciężała, a zarazem zdobywała Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Kutna, drużyna Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Niestety rok 2010 należy do duchownych.Rywalizacja drużyn trwała dwa razy po 30 minut, nie jak podczas normalnych meczów 45 minut.Prezydent miasta Kutno wręcza puchar bramkarzowi z drużyny księży. / Fot. Piotr PanfilKsięża - Policjanci 3:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Jaszczak (21 min.), Paweł Baranowski (47 min.), Marek Kowalski (55 min.).

Sędzia: Mirosław Krzymiński (Kutno).

Widzów: 800.Drużyna policji. / Fot. Piotr PanfilWyparło, Hajto w KutnieTo nie koniec sportowych wrażeń. Już dzisiaj, 3 maja, o godzinie 15.30 na stadionie miejskim w Kutnie przy ulicy Kościuszki zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca nadanie Stadionowi Miejskiemu imienia płk. Henryka Tomasza Reymana.Z tej okazji także, zostanie rozegrany mecz pomiędzy reprezentacją Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, a Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej. W obydwu reprezentacjach zagrają gwiazdy polskiego futbolu. Na kutnowską murawę zjadą piłkarze m.in. z pierwszoligowego Widzewa, ŁKS, drugoligowych drużyn Pelikana Łowicz, Concordii Piotrków.Kto przyjedzie dokładnie, jaki padnie wynik? Jeśli nie możesz przyjechać na to wydarzenie to śledź Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.