Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25010 miejsce

Kutno: Nie ma porozumienia w sprawie oddziału kardiologii interwencyjnej

Na nadzwyczajnej sesji rady powiatu, radni głosowali przeciwko uchyleniu uchwały pozwalającej na wydzierżawienie pomieszczeń spółce Allenort. Dyrektor kutnowskiego szpitala oficjalnie unieważnił konkurs, którego zwycięzcą była ta spółka, mająca świadczyć usługi medyczne w zakresie kardiologii.

Dyrektor kutnowskiego SP ZOZ, Romuald Stelmach. / Fot. Piotr Panfil Przypomnijmy, że nadzwyczajną sesję Rady Powiatu zwołano, by głosować w sprawie uchylenia ustawy dotyczącej wydzierżawienia pomieszczeń spółce Allenort, która wygrała konkurs i chce w kutnowskim SP ZOZ utworzyć oddział kardiologiczny. Unieważnienia uchwały chcieli następujący radni: Krzysztof Komorowski, Konrad Kłopotowski, Zdzisław Sapiejka, Andrzej Dąbrowicz, Rafał Jóźwiak i Jacek Urbaniak. Twierdzą oni, iż oferta Allenortu jest gorsza od American Heart of Poland.

Rozpoczęcie sesji

Piątkowe spotkanie w Starostwie Powiatowym w Kutnie zapowiadało się bardzo ciekawie. Na sesji zagościli bowiem dwaj prezesi Allenortu: Grzegorz Goryszewski i Marek Szufladowicz (zaproszeni przez zarząd powiatu) oraz prezes American Heart of Poland, Paweł Buszman. Część grupy radnych, która głosowała za uchyleniem uchwały.  / Fot. Piotr Panfil Dyrektorzy obydwu firm złożyli dziesięciominutowe oświadczenia, ale żadnych nowinek nie było.

Buszman oraz Goryszewski starali się jak najlepiej wypaść. Goryszewski powiedział, że choć wygrali konkurs na otworzenie kliniki, pierwszy raz widzi na oczy Romualda Stelmacha. Twierdził, że Stelmach nie miał nigdy dla niego czasu, by się spotkać, zaś dla Buszmana czas wygospodarował. Atmosfera z minuty na minutę się ogrzewała, bowiem na mównicę wszedł dyrektor kutnowskiego szpitala Romuald Stelmach. - Zapoznałem się z ofertami i uważam, że komisja konkursowa popełniła wiele rażących błędów - stwierdził dyrektor SP ZOZ.

Prezes American Heart of Poland, Paweł Buszman / Fot. Piotr PanfilKolejne godziny to rozmowy, czasem i kłótnie o szpital. Chodziły pogłoski, że Kutno zostanie na lodzie. Tym bardziej, iż kilkadziesiąt kilometrów dalej, w Łęczycy, podpisano umowę ze śląską firmą, która zajmuje się podobnymi sprawami, jak dwie konkurujące ze sobą spółki, które chcą otworzyć klinikę w Kutnie.

W końcu przystąpiono do głosowania, gdzie dziewięciu radnych było za uchyleniem uchwały, zaś dwunastu było przeciw i uchwałę nie odrzucono. - Postępowanie konkursowe zostało unieważnione i stworzymy nowy konkurs - informował po głosowaniu dyrektor kutnowskiego szpitala. Jerzy Pruk zaproponował, by w nowej komisji pojawili się dwaj członkowie opozycji, a jest to Konrad Kłopotowski i Krzysztof Komorowski.

Zatem od początku zostanie powołana komisja konkursowa i jeszcze raz firmy chcące otworzyć oddział kardiologiczny, złożą swoje oferty.

Grupa radnych, która głosowała za uchyleniem ustawy. / Fot. Piotr PanfilSprawa w prokuraturze?

Przedstawiciele spółek, które walczyły w konkursie twierdzą, że cały ten spór im się nie podoba i powinna przyjrzeć się temu prokuratura. Również tego samego zdania jest wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Maria Kowalczyk. - Złożymy doniesienie do prokuratury - mówi Kowalczyk. Według niej dyrektor kutnowskiej placówki SP ZOZ działał na szkodę szpitala.

Pozostaje tylko czekać i przyglądać się, jak potoczą się dalsze losy otworzenia kliniki w kutnowskim SP ZOZ. Wszystko powinno wyjaśnić się już w następnym tygodniu, o czym poinformujemy na łamach Wiadomości24.pl.

Przeczytaj także:
Kutno: Spór o oddział Kardiologii Interwencyjnej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za relację z tej żałosnej tragifarsy. Ci panowie znowu działają na szkodę mieszkańców - szokuje to, co się dzieje w radzie powiatu i innych instytucjach powiatowych. A przecież rada miasta potrafi jakoś działać całkiem sprawnie. Myśle, że najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie w Kutnie powiatu grodzkiego, a z reszty gmin powiatu kutnowskiego oraz z całego łęczyckiego stworzenie nowego, dużego powiatu ziemskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.