Facebook Google+ Twitter

Kutno: Nowy dyrektor SP ZOZ. Nikt z personelu o tym nie wie?

- Jest nowy dyrektor? - pytają pracownicy kutnowskiego SP ZOZ w Kutnie. Przypomnijmy, że od dwóch dni władzę nad placówką nie sprawuje już Tomasz Kłosiński. Zarząd powiatu powołał nowego dyrektora, Jacka Marynowskiego. Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl, nikt nie wie o nowej zmianie dyrektora, ponieważ nie został on jeszcze oficjalnie przedstawiony. Również nikt nie chce wypowiadać się o nowym szefie.

Były dyrektor kutnowskiego SP ZOZ - Tomasz Kłosiński i przewodnicząca szpitalnej Solidarności - Barbara Mordzak. / Fot. Piotr PanfilOd dwóch dni na stanowisku dyrektora naczelnego kutnowskiego szpitala pełni funkcję Jacek Marynowski. Kiedy Tomasz Kłosiński szefował placówką, to Marynowski był zastępcą dyrektora do spraw medycznych. Nowy dyrektor posiada wyższe wykształcenie. Skończył wydział lekarski na Akademii Medycznej w Łodzi i ma specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej. Następnie ukończył studia podyplomowe z organizacji i ekonomii zarządzania. Co więcej, był już dyrektorem w szpitalu w Pabianicach, gdzie pracował 20 lat.

Dziwi jednak ten fakt samych pracowników SP ZOZ. - Ja jestem w pracy i nic nie słyszałam o zmianie dyrektora - twierdzi w rozmowie z Wiadomościami24.pl, Barbara Mordzak, która jest przewodniczącą szpitalnej Solidarności. - Ja znam tylko taką informację z mediów. Jeśli zarząd powiatu zmienił dyrektora, to powinien być on nam przedstawiony - dodaje.

Interesująca jest wypowiedź starosty kutnowskiej w Kutnowskim Magazynie Informacyjnym. - Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy już z panem i uważamy, że jest to bardzo dobra osoba, która doprowadzi do przekształcenia w spółkę samorządową - informuje widzów Dorota Dąbrowska.

To zastanawiające i z jednej strony dziwne, jak się tłumaczy starosta. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu twierdziła, że póki co nie mają na oku żadnej osoby, która mogłaby pełnić funkcję dyrektora naczelnego i Kłosiński nadal zostanie na swoim stanowisku.

Zwolnienia, płace...

Kłosiński zasłynął ze zwolnień pracowników doświadczonych, jakich brakuje w tej placówce. Związki zawodowe twierdziły, że nie ma on żadnego pomysłu na dalsze funkcjonowanie placówki. Niedawno głośno było we wszystkich ogólnopolskich mediach, iż Kłosiński zabrał część pensji pracownikom. Jak twierdził jest to sposób na zaoszczędzenie. W szpitalu wybuchł protest ostrzegawczy. Na szczęście zarząd powiatu przejrzał na oczy i postanowił zmienić obecnego dyrektora. - Pan dyrektor zachowuje się, jak krwiopijca i krwiożerca, który chce nas upokorzyć - krzyczała podczas ostatniego protestu Agnieszka Kowalska, przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek i położnych.

Były dyrektor, Tomasz Kłosiński pełni od dwóch dni funkcję zastępcy dyrektora do spraw technicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.