Facebook Google+ Twitter

Kutno: Oddział Intensywnej Opieki Medycznej rusza pełną parą

W Kutnie już od środy osoby z zagrożeniem życia nie będą narażane na niebezpieczeństwo przez transport do łęczyckiego szpitala. Pacjenci w ciężkim stanie będą trafiać wprost na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej kutnowskiego szpitala.

Już od środy zaczyna normalnie funkcjonować Oddział Intensywnej Opieki Medycznej kutnowskiego szpitala. / Fot. Piotr Panfil Mieszkańcami Kutna zatrzęsło, gdy w piątek (2 listopada 2007 r.) w godzinach porannych zaczęła się ewakuacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii tamtejszego szpitala. Pacjentów przewożono karetkami do oddalonego o 20 kilometrów szpitala w Łęczycy. Powód? W placówce zabrakło anestezjologów. Dotychczas pracujący w Kutnie lekarze tej specjalizacji złożyli wymówienia po tym, jak dyrektor szpitala zwolnił ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Po paru dniach związkowcy z kutnowskiego szpitala złożyli do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w ich placówce. Chodzi o narażenie ludzkiego życia. - Złożyliśmy doniesienie do kutnowskiej prokuratury o popełnieniu przestępstwa - mówił dla Wiadomości24.pl Waldemar Czerwiński - lekarz, związkowiec.
- Po zamknięciu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zagrożeni są przebywający w szpitalu pacjenci - dodał.

W najbliższą środę, po pięciu miesiącach przerwy w funkcjonowaniu oddziału, nastąpi ponowne jego otwarcie. Były ordynator dr. Bartczak, odwołany przez byłego dyrektora Pawła Górskiego, powraca z powrotem do pracy. W późniejszym czasie ma nastąpić doposażenie oddziału w sprzętu. Chodzi o nowe urządzenia ratujące życie. Wydaje się, że nowy dyrektor Romuald Stelmach jest na dobrej drodze do wprowadzenia porządku w szpitalu.

Warto przeczytać:
Dyrektor kutnowskiego szpitala odwołany!
Co się dzieje w kutnowskim szpitalu?
Kutno: kiedy skończy się koszmar pacjentów?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ważna, lokalna wiadomość, plus:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.