Facebook Google+ Twitter

Kutno: Padł kolejny rekord podczas WOŚP

Kutnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zna już kwotę, jaką zebrali wolontariusze podczas XVII Finału. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać 71 003,71 złotych, jest to wspaniały wynik. Jacek Sikora, główny organizator, dziękuje również za oddanie prawie 44 litrów krwi.

W tym roku uzbierano 71 tysięcy złotych. / Fot. Piotr Panfil Jest czym się szczycić, bowiem w Kutnie znów padł rekord w zbiórce gotówki na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. Sztaby WOŚP znajdowały się w Krośniewicach, Bedlnie, Łaniętach, Strzelcach, Ostrowach i oczywiście w Kutnie. To właśnie w tych miastach, młodzi wolontariusze uzbierali w swych puszkach łącznie 71 tysięcy i jest to o pięć tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Trzeba podkreślić, iż 10 tysięcy przekazali sponsorzy, którzy także nie mogą patrzeć na ludzkie nieszczęście.

Jacek Sikora (na prawo) dziękował Arturowi Gadowskiemu (zespół IRA) za wspaniały koncert.  / Fot. Piotr PanfilMieszkańcy powiatu kutnowskiego nie zawiedli i w oddawaniu krwi, tutaj też padł rekord. W niedzielę społeczność oddała 43,65 litrów czerwonej substancji, która codziennie ratuje czyjeś życie. Do punktu krwiodawstwa, który mieścił się w Kutnowskim Domu Kultury, przyszło 120 chętnych. Niestety 23 osoby nie mogły oddać krwi. Osiem osób oddało krew po raz pierwszy.

Przypomnijmy, że w tym roku zbierano pieniądze na sprzęt wykrywający nowotwory u dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Plus się nie dodał przez pomyłkę, naprawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za wartościową informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Zasłużony + Piotrze! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.