Facebook Google+ Twitter

Kutno. Przebudowa kanalizacji ma zapobiec podtopieniom

W sobotę zakończono przebudowę kanalizacji deszczowej na ulicy Sienkiewicza w Kutnie, przy rzece Ochni. Przebudowa była konieczna z powodu częstych podtopień ulicy, sklepów czy kamienic. Zakończenie robót przewidziano na 18 lipca, lecz firma, wykonująca tą pracę wcześniej ją zakończyła.

W końcu rozpoczęła się przebudowa kanalizacji deszczowej. / Fot. Piotr Panfil O tym, że ulica Sienkiewicza w Kutnie do najbezpieczniejszych podczas ulewy nie należy, wie każdy mieszkaniec miasta. Za każdym razem, gdy spadnie większy deszcz, straż pożarna ma pełne ręce roboty. Jest to nowa i wyremontowana ulica, co oznacza, że podczas wykonywania i realizowania projektu remontu ulicy wystąpiły pewne nieścisłości, które teraz skutkują zalewaniem ulicy. Czy projekt był dobrze wykonany?

Przechodząc ulicą Sienkiewicza widzimy worki, które tamować mają wodę przed dostaniem się do posesji, czy też sklepu.  / Fot. Piotr PanfilUlewny deszcz, jaki miał miejsce w maju dał władzom miasta do myślenia. Wtedy zalane były sklepy, kamienice i, jak nie inaczej, drogi. - Tak jest zawsze. Co większy deszcz przyjdzie to cały sklep zalany - mówił dziennikarzowi Wiadomości24.pl właściciel sklepu przy ulicy Sienkiewicza. Na pytanie, czy są straty odpowiedź była jednoznaczna. - Niech pan zobaczy, wszystko zalane - tłumaczy szef sklepu. Rzeczywiście, wszystkie produkty leżące na podłodze były pod wodą. Wszystko poszło na straty. - Najgorsze jest to, że w ty mieście zamiast radnych mamy bezradnych - skarżył się na włodarzy miasta.

Władze przemyślały

W końcu rozpoczęła się przebudowa kanalizacji deszczowej. / Fot. Piotr Panfil- Ze względu na częste przypadki zalewania terenów przy ulicy Sienkiewicza podjęta została decyzja o modernizacji kanalizacji deszczowej w tym rejonie - informuje Wiadomości24.pl zastępca prezydenta miasta Kutno, Jacek Boczkaja. - Kanalizacja została wykonana prawidłowo, zgodnie z założeniami projektowymi, ale częste i ulewne opady deszczu pokazały, że zastosowane rozwiązania należy usprawnić. Po przeanalizowaniu sytuacji zdecydowaliśmy o wykonaniu obejścia, które umożliwi w czasie deszczy nawalnych dodatkowy spływ wody opadowej do rzeki Ochni - dodaje Jacek Boczkaja.

W związku z tym włodarze miasta zamierzają zwrócić się do niezależnych ekspertów z Politechniki Białostockiej o opinię, czy projekt kanalizacji deszczowej zakładał właściwe parametry. W zależności od uzyskanych opinii, będą podejmowane stosowne działania.
Zobacz także:
Kutno: ulewny deszcz, zalane i zamknięte dla ruchu ulice

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.