Kutno: Rosja pokonuje Polskę 4:1 w eliminacjach do ME

W sobotę na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie, rozegrany został ostatni mecz kobiet w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2009, które odbędą się w Finlandii. Niestety drużyna z Polski nie zakwalifikowała się dalej i piłkarki pozostają w domach. Był to mecz o przysłowiową "pietruszkę" dla podopiecznych Jana Stępczaka.

Mecz Polska-Rosja 1:4 / Fot. Piotr Panfil Spotkanie eliminacyjne do Euro 2009 rozpoczęło się o godzinie 15, przy ulicy Kościuszki w Kutnie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się sporą przewagę Rosjanek. Były pojedyncze ataki ze strony biało-czerwonych, lecz nie wystarczyło to, aby strzelić piłkę centralnie w bramkę. Polkom trudno było przejść przez szczelną obronę gości. Bardzo ładne dośrodkowanie padło w 16. minucie, lecz piłka powędrowała poza bramkę. Dośrodkowanie wykonała Agata Tarczyńska. Dwie minuty później nastąpił kolejny dobry atak gospodarzy. Niestety, ale nie był on tak groźny, by wystraszyć przeciwnika. Przez całe 45 minut piłka toczyła się nadal po stronie Polek. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Mecz Polska-Rosja 1:4 / Fot. Piotr Panfil Druga część eliminacyjnego spotkania, wydawała się bardziej interesująca. Mecz był wyrównany. W 52. minucie wpadł pierwszy gol dla Rosji. Strzeliła go Walentina Szewczenkowa. Nie było wcale lepiej.
Już w 59. minucie padł drugi gol dla rywali biało-czerwonych, strzelcem była Natalia Roksanowa. Podopieczne Jana Stępczaka nie pokazują nic, co by mogło zaskoczyć przeciwnika. Znów przepiękny strzał padł w 81. minucie. Z trybun słychać było sprzeciw. Można powiedzieć, że gospodynie grają bez pomysłu. Dwie minuty potem honor Polek ratuje Paulina Rytwińska, która strzela jedynego w całym spotkaniu gola. Wynik na tablicy widniał, więc 3:1.
Po minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Rosji i Natalja Mokszanowa, tak kopie piłkę, że leci ona wprost w bramkę, dzięki czemu drużyna zwiększa swoją przewagę. Takim więc sposobem Rosja wygrywa w eliminacjach 2009, aż 4:1.

Mecz Polska-Rosja 1:4 / Fot. Piotr Panfil
- O przegranej zadecydował brak umiejętności - mówił po meczu trener reprezentacji Polek, Jan Stępczak. - Odstajemy od innych zespołów pod względem przygotowania fizycznego - dodaje.

Sędziowała: Claudine Brohet z Belgii.

Na trybunach zasiadło około 400 osób, a spotkanie komentował znakomity kutnowski komentator, Jurek Papiewski.