Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32531 miejsce

Kutno. Rozkopane centrum miasta

W Kutnie ekipy remontowe przystąpiły do planowanej już od dawna przebudowy głównych ulic: Barlickiego,Toruńskiej i 29-listopada. Wymienią wodociągi, nawierzchnię, chodniki oraz zagospodarują tereny zielone.

Modernizacja ulic potrwa do 2009 roku. / Fot. Piotr PanfilW roku 2007 planowane jest dokończenie prac ziemnych i położenie nowej nawierzchni asfaltu. / Fot. Piotr Panfil Przed kilkoma tygodniami ruszył pierwszy etap prac, czyli wymiana wodociągów. Wymieniane są stare, żeliwne rury o średnicy 110 milimetrów na 225 milimetrów. Już teraz tworzą się duże korki, aż do ulicy 1-Maja. Ruch na ulicy Barlickiego odbywa się wahadłowo, a niebawem szykują się kolejne drogowe utrudnienia. -
W godzinach szczytu najlepiej omijać te wykopy - mówi Łukasz Majchrzak. – Kutno nie jest duże, ale jak na takie miasto to korki są spore i centrum miasta jest przez to zablokowane – dodaje.

Ruch na ulicy Barlickiego odbywa się wahadłowo.  / Fot. Piotr Panfil W tym roku planowane jest dokończenie prac ziemnych i położenie nowej nawierzchni asfaltu od ulicy Wygoda do mostu na Dybowie oraz od ulicy Kościuszki przez Barlickiego do wysokości ulicy Witosa. Na kolejny rok zaplanowano wymianę chodników oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Cała inwestycja będzie kosztować około 5 milionów złotych.

Kutnianie od 2000 roku prosili władze o modernizację tego rejonu. Przez te lata na chodniku można było złamać sobie nogę, a na jezdni - zepsuć zawieszenie w samochodzie. Niedopuszczalnym faktem jest, iż widywano zapadnięte studzienki. W końcu centrum miasta i taka wizytówka? Niebawem to się już zmieni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A teraz kolejne wykopki - i dobrze, że coś się remontuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.